Menu

Toto Wolff: Bottas nie będzie już traktowany ulgowo

Valtteri Bottas / Mercedes AMG Petronas

Kierowca Mercedesa ma ważny kontrakt z zespołem Mercedes do końca sezonu 2018. Tym samym, aby go przedłużyć nie będzie już traktowany ulgowo przez szefostwo.

Były zawodnik Williamsa miał gorsze i lepsze chwile z najlepszą ekipą w stawce podczas ubiegłorocznej rywalizacji. Fiński zawodnik zaznaczył jednak, że jest zdeterminowany, aby otrzymać nowy kontrakt.

Jestem po pełnym sezonie z Lewisem Hamiltonem, a zespół po tym całym roku jest mi bardzo dobrze znany. Jestem w stanie wygrywać wyścigi! - powiedział Bottas.

Na początku musiałem uczyć się wszystkiego. Teraz skupiam się wyłącznie na poprawieniu swoich osiągów. Mogę w pełni skupić się na jeździe.

Na tym etapie kwestie kontraktowe są drugorzędną sprawą. Cały ten proces potrwa wiele czasu. Najważniejsze to zlikwidowanie zewnętrznej presji.

Szef zespołu Toto Wolff powiedział, że spodziewa się tego, że Bottas rzuci wyzwanie Hamiltonowi w 2018 roku.

Jeśli uda mu się rywalizować z Lewisem, wówczas znajdzie miejsce wśród najlepszych kierowców F1. Jeśli tego nie zrobi, to nie będzie mógł liczyć na kontrakt. Nie będzie żadnych wymówek! – dodał stanowczo Toto Wolff.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE