Menu

Nigel Mansell martwi się o Fernando Alonso

Fernando Alonso / McLaren-Renault

Mistrz świata Formuły 1 z 1992 roku, Nigel Mansell, martwi się, że zobowiązania jakich zaciągnął się Fernando Alonso w sezonie 2018 mogą spowodować utratę mistrzostwa świata z McLarenem.

Hiszpański dwukrotny mistrz świata, w tym roku prócz rywalizacji w królowej sportów motorowych będzie ścigał się również, reprezentując Toyotę, w Długodystansowych Mistrzostwach Świata 2018/19. Tym samym wystartuje w czerwcowym Le Mans.

Alonso chce zostać drugim kierowcą w historii, który zdobył nieoficjalną "potrójną koronę sportów motorowych", na którą składa się zwycięstwo w Grand Prix Monaco, Indy 500 oraz Le Mans.

Były kierowca Ferrari oraz Renault, na ulicznym torze w Monte Carlo stawał na najwyższym stopniu podium już dwukrotnie. W debiucie na Indianapolis w kwalifikacjach zajął miejsce piąte, by podczas wyścigu prowadzić przez wiele okrążeń. Niestety silnik Hondy zawiódł i Hiszpan nie ukończył rywalizacji. W tym roku zadebiutuje w Le Mans, licząc na zwycięstwo.

Były kierowca Williamsa, Nigel Mansell twierdzi, że takie próby łączenia F1 z innymi seriami są niebezpieczne i nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Zmęczenie, które będzie towarzyszyło Alonso może niebezpiecznie wpłynąć na jego jazdę w F1.

Nie wiem, jaka jest jego główna motywacja - powiedział Mansell dla Sky Sports.

Najwyraźniej, samochód nie będzie jednak tak konkurencyjny, jak oczekiwaliśmy, więc Alonso chce być szybki w innym samochodzie w innej serii by poczuć zwycięstwo.

Kiedy jesteś mistrzem świata, to normalne, że wciąż starasz się być konkurencyjny i walczyć w czołówce. Jednakże, takie próby mogą spowodować, że Alonso może trafić piłką do własnej bramki.

Zespół McLaren już wielokrotnie wyjaśniał, że zaangażowanie Fernando Alonso w FIA WEC jest zminimalizowane, ponieważ całym sercem Hiszpan oddany jest F1.

Nigel Mansell to kierowca, który w roku 1992 zdobył tytuł mistrza świata F1, a w 1993 mistrzostwo w CART. Gdy został zapytany o to, czy jego zdaniem Alonso powinien jasno określić, która seria jest dla niego ważniejsza, odpowiedział: Okoliczności są teraz inne. Jeśli możesz połączyć dwie serie, skupiając się jednak w głównej mierze na jednej, a drugiej nie traktować poważnie, wówczas możesz się świetnie bawić - zakończył.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE