Menu

Fernando Alonso: Piątkowe testy są zbędne

Fernando Alonso

Dwukrotny mistrz świata F1 z sezonów 2005 oraz 2006 twierdzi, że jazda w ostatnim dniu testów na torze w Montmelo nie jest mu potrzebna.

Stajnia z Woking, która zerwała współpracę z koncernem z Hondy, na rzecz kontraktu z francuskim dostawcą jednostek napędowych, czyli Renault, wciąż zawodzi podczas przedsezonowych testów. Pierwsza tura, która miała miejsce w zeszłym tygodniu, przyniosła awarie układu hydraulicznego oraz problemy z nakrętką w tylnym kole. Natomiast druga tura również jest dla ekipy niezwykle pechowa.

We wtorek, Stoffel Vandoorne pokonał zaledwie 38 okrążeń, natomiast wczoraj Fernando Alonso spędził ponad sześć godzin w garażu, po tym, jak został zmuszony do zatrzymania swojego MCL33. Hiszpan powrócił na tor w ostatnich minutach, pokonując łącznie w ciągu całego dnia, zaledwie 57 okrążeń.

Mimo problemów, które wciąż napotyka na swojej drodze zespół McLarena, Fernando Alonso twierdzi, że wiedza na temat samochodu jest już wystarczająca, a problemy nie są powodem jego stresu.

Nasz program zakładał więcej niż 50 kółek, jednak udało nam się już odkryć pewne rzeczy. Wszystko co teraz się dzieje, zawsze było częścią testów. Dlatego w Melbourne nasz samochód nie zatrzyma się po 10 okrążeniach. W pewnym sensie cieszę się z tej sytuacji. MCL33 staje się coraz silniejszy – powiedział Fernando Alonso.

Wszystko co mieliśmy zrobić, zostało wykonane rano. Reszta dnia była analizą długich przejazdów. Nie jestem, więc zestresowany tym, że straciliśmy sześć godzin. Myślę, że ostatni dzień posłuży nam do tego, aby zrobić długie przejazdy i sprawdzić kilka dodatkowych rzeczy. Jednak, znamy już wszystkie odpowiedzi i wszystko wydaje się być takie, jakie być powinno. Dlatego też, nie potrzebuje ostatniego dnia w samochodzie.

Fernando Alonso powtórzył swoje zdanie, które mogliśmy usłyszeć po zakończeniu pierwszej tury testów przedsezonowych i nadal jest przekonany, że problemy MCL33 są niewielkie.

W samochodzie nie ma absolutnie nic złego, a wszystkie problemy, które mieliśmy, są pod kontrolą. Niestety, codziennie odkrywamy nowe kłopoty, lecz uważam, że daje nam to silną pozycję przed GP Australii - zakończył.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE