Menu

Pirelli ujawniło dobór opon na GP Australii

Ultra miękka mieszanka

Włoski dostawca ogumienia podał informację o wyborze poszczególnych kompletów opon przez zespoły na pierwszą rundę sezonu, Grand Prix Australii.

Na torze w Melbourne zawodnicy do swojej dyspozycji będą mieli 3 mieszanki: miękką, super miękką i ultra miękką. Zespoły wraz z kierowcami decydowały się najczęściej na opony wykonane z tej najbardziej miękkiej mieszanki. Ekipy Ferrari i Renault zabiorą do Australii po 7 takich kompletów, m.in. Red Bull Racing, Toro Rosso czy Force India po 8, natomiast kierowcy Mercedesa czy McLarena będą mieli do swojej dyspozycji aż 9 zestawów ultramiękkich opon.

Większość zespołów zdecydowała się na 3 komplety ogumienia wykonanego z super miękkiej mieszanki. Wyjątkiem jest np. Valtteri Bottas, który będzie miał do swojej dyspozycji tylko 2 takie zestawy czy też kierowcy Renault oraz Romain Grosjean, którzy zdecydowali się na 4 komplety opon oznaczonych czerwonym kolorem.

Najmniejszą popularnością cieszyło się ogumienie wykonane z miękkiej mieszanki. Żaden z kierowców nie będzie miał w Melbourne do swojej dyspozycji więcej niż 3 takie zestawy opon, a chociażby Lewis Hamilton będzie mógł wykorzystać tylko 1 komplet miękkiego ogumienia.

Ultra miękka mieszanka
Image © Pirelli Motorsport

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE