Menu

Fernando Alonso chciał odejść z F1 po sezonie 2017

Fernando Alonso / McLaren-Renault

Fernando Alonso rozważał odejście z królowej sportów motorowych po nieudanych trzech latach współpracy z Hondą.

Kierowca McLarena jeszcze przed sezonem 2017 liczył na ponowne włączenie się do walki o mistrzostwo świata, jednak niekonkurencyjna jednostka napędowa Hondy uniemożliwiła takie plany.

Właśnie wtedy, dwukrotny mistrz świata zaczął dywagować nad sensem ciągłych startów w F1. Pojawiły się nawet myśli o tym, aby w pełni oddać się rywalizacji w IndyCar.

Hiszpan na pytanie, dlaczego nie odszedł, odpowiedział: Czułem, że to nie jest jeszcze mój czas. Nie mogłem odejść z takimi wynikami i z takim uczuciem.

Wiedziałem, że będę żałował tego do końca mojego życia. Nie mogłem pozwolić sobie również na to, że te fatalne wyniki przypieczętują moje zakończenie kariery wyścigowej.

Kierowca z Oviedo, który rozmawiał w wywiadzie opublikowanym w najnowszym magazynie F1 Racing, ponownie podpisał kontrakt z McLarenem oraz zaangażował się z Toyotą w Długodystansowe Mistrzostwa Świata.

Zdecydowanie nadal chcę odnieść sukces. McLaren to niedokończony interes.

Fernando Alonso dał jasno do zrozumienia, że jego debiut w Indianapolis 500, w którym był w stanie walczyć o zwycięstwo dopóki nie zawiódł silnik, obudził w nim wyścigowe zmysły.

To obudziło wszystkie moje wyścigowe zmysły. Nie czułem tego przez długi czas. Teraz wiem, że mogę pojechać znakomity sezon. Nadal mam w sobie to co kiedyś, to żeby wycisnąć coś ekstra z bolidu.

Hiszpan odniósł się po raz kolejny do trzyletniej współpracy z Hondą.

To były najtrudniejsze trzy lata dla zespołu. Gdy chcesz rywalizować w Meksyku i otrzymujesz karę cofnięcia na starcie o trzydzieści pięć miejsc, od razu tracisz zapał do rywalizacji. Zdajesz sobie sprawę, że spory ruch podczas wyścigu, albo jakiś niesamowity start i tak nic Ci nie da.

Dwukrotny mistrz świata przyznał także, że nigdy nie czuł frustracji z powodu "utknięcia" na dwóch tytułach. Chociaż w swojej epoce był uważany za najlepszego, to porażki w 2007, 2010 oraz 2012 roku nie były powodem jego stresu.

Kiedy walczysz o mistrzostwo świata, i niestety przegrywasz jest to przykre. Jednak od kilku lat nie walczę o mistrzostwa, więc tego nie czuję. Właściwie to, Lewis Hamilton zasługuje w pełni na wszystkie tytuły, które zdobył. Posiada więcej talentu, niż wyniki, które osiągał na początku.

Oczywiście, teraz jest mu nieco łatwiej, ponieważ jego samochód jest najlepszy, ale jest jednak Vettel, który może z nim walczyć. To jest fair.

Na koniec, kierowca McLarena dodał: Wiem, że jeśli spojrzeć na liczby, wyniki czy tytuły, to są one jednak niesprawiedliwie. Może w tym sezonie to my będziemy mieli odrobinę szczęścia.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE