Menu

Lewis Hamilton podekscytowany walką kilku zespołów

Lewis Hamilton / Mercedes AMG Petronas

Czterokrotny mistrz świata F1, Lewis Hamilton, wyraził swoje podekscytowanie perspektywą walki o tytuł między trzema zespołami.


Brytyjczyk podczas tego sezonu będzie miał okazję do zrównania się w kwestii ilości tytułów z Juanem Manuelem Fangio, który jak wiemy zdobył aż pięć tytułów mistrza świata.

Oczywiście, mamy nadzieję, że więcej zespołów będzie walczyć o mistrzostwo - odpowiedział Hamilton. Pamiętam, gdy w jednym sezonie mieliśmy sześciu różnych zwycięzców w sześciu pierwszych rundach sezonu! To było bardzo dobre dla tego sportu.

Im więcej konkurencji, tym więcej przyjemności z oglądania - dodał.

Lewis Hamilton pokonał w sezonie 2017 Sebastiana Vettela. Niemiec zapowiedział po zakończeniu ubiegłorocznej rywalizacji, że w sezonie 2018 Ferrari będzie jeszcze większą konkurencją dla Mercedesa. Dodatkowo, po testach przedsezonowych można było zauważyć znakomitą konkurencyjność Red Bulla.

Myślę, że Red Bull może być prawdziwym wyzwaniem w tym roku, ich samochód wygląda świetnie. Dodatkowo Ferrari, które nie miało żadnych problemów. To będzie ekscytujące.

Między Brytyjczykiem i Niemcem doszło do kontrowersyjnej sytuacji podczas wyścigu w Baku. Kierowca Mercedesa zaznaczył jednak, że nie będzie wykorzystywał słabszych stron Vettela.

Nikogo nie gram. Jadę, żeby wygrać. Nie czuję, abym do zwycięstwa potrzebował zagrywek w stronę mocnych i słabych stron przeciwnika. Po prostu muszę pojechać najlepiej jak potrafię - dodał.

Lewis Hamilton na zakończenie jeszcze raz wyraził swoją nadzieję na ekscytującą walkę.

Naprawdę mam nadzieję, że wszyscy jesteśmy blisko siebie. Nie mogę się doczekać pierwszego wyścigu, aby zobaczyć, gdzie się wszyscy znajdujemy.

Liczę, że będzie to różnica jednej dziesiąte sekundy. Wtedy wszystko będzie sprowadzało się do idealnych kółek. Jeśli tak będzie, ludzie będą wstawali z miejsc!

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE