Menu

Rio Haryanto wygrywa w drugim wyścigu GP2 w Bahrajnie

Rio Haryanto wygrał drugi wyścig serii GP2 na torze Sakhir w Bahrajnie. Drugie miejsce zajął zwycięzca pierwszego wyścigu - Stoffel Vandoorne, na najniższym stopniu podium stanął Nathanael Berthon. Jest to pierwsze w karierze zwycięstwo Indonezyjczyka w jego 70. starcie w GP2.

Po starcie prowadzenie utrzymał startujący z pierwszego pola Julian Leal, drugi był Mitch Evans, natomiast Haryanto po świetnym starcie z 7. miejsca już na pierwszym zakręcie zameldował się na trzecim miejscu. Na czwartym okrążeniu udało mu się wyprzedzić Evansa, a na ósmym kółku objął prowadzenie wciskając się przed Leala. Oba manewry wyprzedzania wykonał w pierwszym zakręcie. Podczas walki Evansa i Leala o miejsce drugie doszło do kontaktu na skutek, którego Evans musiał zjechać do boksu z przebitą oponą.

Stoffel Vandoorne w początkowej fazie wyścigu oszczędnie traktował swój komplet opon jadąc m.in. za kolegą z zespołu Racing Engineering - Nobuharu Matsushitą. Ostatecznie udało mu się wyprzedzić Japończyka w strefie DRS i na dobrze zachowanym ogumieniu ruszył w pościg za Haryanto. Różnica 3 sekund dzieląca obu zespołów nie zmalała aż do samej mety. Po wyścigu Belg przyznał, że nie był w stanie dogonić Indonezyjczyka.

Matsushita w końcówce stracił swoją dobrą pozycję męcząc się ze zużytym kompletem opon. W walce o podium pozostali Nathaniel Berthon i Alexander Rossi, którzy po słabym starcie przebijali się do ścisłej czołówki. Rossi rozpoczął ostatnie okrążenie na trzeciej pozycji, lecz Berthon zdołał go wyprzedzić przy użyciu DRS-u i stanął dzięki temu na najniższym stopniu podium. Piąte miejsce zajął Leal, szósty był Matsushita. Punktowaną dziesiątkę uzupełnili jeszcze Visoiu, Negrao, King i Pic.

Wyścigu nie ukończyli Binder i Canamasas, który zderzył się z Jordanem Kingiem w czwartym zakręcie toru. Dla Hiszpana oznaczało to koniec wyścigu, a kierowcy Racing Engineering mimo to udało się dojechać do mety na 9. miejscu.

W klasyfikacji generalnej po pierwszym weekendzie prowadzi Vandoorne. Belg uzyskał 43 punkty i o 10 oczek wyprzedza Haryanto, natomiast o 20 Alexandra Rossiego. Wśród zespołów przoduje ART Grand Prix z 50 punktami, drugie jest Racing Engineering (35 pkt), a trzecie Campos Racing (33 pkt).

Kolejna runda GP2 odbędzie się za 3 tygodnie w hiszpańskiej Barcelonie.

WYNIKI: WYŚCIG 2 Image © GP2 / Series Media Service