Menu

Buemi i Prost w zespole Renault e.dams na drugi sezon Formuły E

Sebastien Buemi i Nicolas Prost

Zespół Renault e.dams potwierdził, że w drugim sezonie startów w elektrycznej Formule E, barw ekipy bronić będą niezmiennie Sebastien Buemi i Nicolas Prost.

Buemi i Prost w pierwszym sezonie startów wywalczyli dla swojego zespołu mistrzostwo, gromadząc na swoim koncie cztery zwycięstwa, a Szwajcar do ostatniego wyścigu walczył o mistrzostwo kierowców z Nelsonem Piquetem Jr, które ostatecznie przegrał i zakończył rywalizację na drugiej pozycji.

Jestem bardzo zadowolony, że ponownie będę pracował z chłopakami z Renault e.dams, ponieważ dobrze się wszyscy dogadujemy – powiedział Sebastien Buemi. Zespół jest trochę większy niż w zeszłym roku, z Renault na pokładzie, ale taki duży producent tylko wzmocni zespół.

Drugi z potwierdzonych kierowców w ekipie Renault e.dams, Nicolas Prost, pierwszy sezon w Formule E zakończył na szóstej pozycji z jednym zwycięstwem na pokładzie w ePrix Miami.

Cieszę się z pozostania w zespole Renault e.dams na ten sezon – powiedział Prost. Ważne jest, aby pozostać w tej samej ekipie dla zapewniania ciągłości. Każdy zna się dobrze i dużo prościej jest pracować z tymi samymi ludźmi i w tym samym środowisku.

Zespół Renault e.dams okazał się jedną z najszybszych ekip podczas przedsezonowych testów na torze Donington Park, gdzie Sebastien Buemi i Nicolas Prost plasowali się na czołowych pozycjach.

Po naszych obiecujących wynikach podczas testów wszystko wygląda dobrze, ale jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, co będzie się działo w trakcie sezonu – dodał Buemi.

Image © Renault Sport

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE