Menu

Mexico City dołącza do sezonu Formuły E 2015/16

Autodromo Hermanos Rodriguez

Meksyk został oficjalnie potwierdzony jako piąta runda drugiego sezonu Formuły E 2015/16, która odbędzie się na torze Autodromo Hermanos Rodriguez, pierwszym nie ulicznym torze sezonu.

Rywalizacja na torze, na który w tym roku powróciła Formuła 1 z wielkim sukcesem, wypełni wolne miejsce w kalendarzu Formuł E i odbędzie się 12 marca 2016 roku, pomiędzy wyścigami w Buenos Aires i Long Beach w Stanach Zjednoczonych.

Podobnie jak podczas Grand Prix Meksyku Formuły 1, podczas rywalizacji elektrycznych bolidów Formuły E zostanie wykorzystana prosta startu/meta, a także kompleks stadionowy. 2.14 kilometrowy układ toru wykorzysta także słynny zakręt Peraltada, który został częściowo pominięty w pętli F1, choć w jego środku znalazła się dodatkowa szykana, aby spowolnić bolidy.

Jesteśmy zachwyceni, że Formuła E pojawi się w Meksyku - powiedział szef Formuły E, Alejandro Agag. Jest to jedno z największych miast na świecie z bogatym dziedzictwem i pasją do sportów motorowych.

Jestem przekonany, że fani stworzą niesamowitą atmosferę i sprawią, że ePrix Mexico City będzie jednym z najbardziej pamiętnych wyścigów sezonu - dodał Hiszpan.

Wydarzenie takie jak Formuła E pomaga Meksykowi stać się sportową stolicą świata - dodał Burmistrz Mexico City, Miguel Angel Mancara.

Po sukcesie Grand Prix Formuły 1, dodanie Formuły E pokazuje, że tor Hermanos Rodriguez jest idealnym miejscem dla wszystkich rodzajów wyścigów i jest kluczowym elementem pracy rządu Meksyku, że rząd zobowiązał się do zwiększenia naszych atrakcji turystycznych.

Image © Formula E

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE