Menu

Felix Rosenqvist nowym kierowcą zespołu Mahindra Racing

Felix Rosenqvist

Zespół Mahindra poinformowała, że w sezonie 2016/2017 Mistrzostw Formuły E, partnerem Nicka Heidfelda będzie mistrz Europejskiej Formuły 3 Felix Rosenqvist.

Szwedzki kierowca, który zadebiutował w miniony weekend w serii DTM, zastępując Estebana Ocona, w Formule E zajmie miejsce Bruno Senny i dołączy do niemieckiego kierowcy, dla którego będzie to drugi sezon w obecnym zespole.

Heidfeld i Rosenqvist dokonali pierwszych przymiarek w nowym bolidzie M3Electro i zadebiutują na torze Donington Park w dniach 23-25 sierpnia podczas przedsezonowych testów.

Jestem zachwycony z dołączenia do zespołu Mahindra Racing w tym ekscytującym czasie - powiedział Rosenqvist.

Ściganie się w Formule E będzie dla mnie czymś naprawdę nowym. To krok w nieznane, ale miałem bardzo ciepłe powitanie przez zespół Mahindra Racing i mam mocnego oraz doświadczonego kolegę zespołowego Nicka.

Przetestowałem samochód i czekam na intensyfikację naszych przygotowań podczas dwóch testów przed sezonem. Uwielbiam nowe wyzwania, a to na pewno będzie bardzo dużym.

Szwed dodał również, że wie, iż poznanie świata wyścigów elektrycznych bolidów zajmie trochę czasu, czego powodem jest rywalizacja do chwil obecnych w spalinowych bolidach i samochodach.

Jestem w pełni świadomy, że to zajmie trochę czasu, aby poznać tajniki wyścigów elektrycznych, ponieważ technologia różni się od tej, do której jestem przyzwyczajony. Musisz być szybki, jak zawsze, ale również myśleć i oszczędzać energię.

Uważam również, że kalendarz jest bardzo ekscytujący. Będziemy się ścigać na torach ulicznych w niesamowitych miejscach - dodał kierowca zespołu Mahindra Racing.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE