Menu

Alex Lynn kierowcą rezerwowym DS Virgin Racing

Alex Lynn

Alex Lynn podpisał wieloletni kontrakt z zespołem Formuły E DS Virgin Racing. Brytyjczyk będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego.

23-letni Lynn ma za sobą sukcesy w wyścigach bolidów jednomiejscowych. Wygrał m.in. Formułę Renault UK. Zdobył tytuł mistrzowski w serii GP3 i brał udział w wielu wyścigach GP2. Alex został również kierowcą rozwojowym Williamsa w Formule 1.

DS Virgin Racing ma w planach wykorzystać Alexa do rozwoju i testowania bolidu przez cały rok, korzystając z doświadczenia, jak i przygotowania kierowcy.

Lubię połączenie wyścigów ulicznych wraz z wyzwaniem zarządzania energią. Myślę, że ta seria będzie mi odpowiadać. Liczę na współpracę z Samem i Jose w testach i rozwoju samochodów oraz wynikach DS w symulatorze, w Satory. Formuła E jest najprawdopodobniej najbardziej konkurencyjną serią wyścigowych mistrzostw świata z najwyższym kalibrem kierowców. Jako kierowca chcę rywalizować w najwyższych seriach wyścigowych, dlatego ciężko pracowałe na to, aby dostać do Formuły E. DS Virgin Racing to mój pierwszy wybór, więc cieszę się, że podpisałem wieloletnią umowę - powiedział Alex Lynn.

Alex Tai (szef zespołu DS Virgin Racing): Jestem zachwycony, że zdobyliśmy kierowcę o takim kalibrze i potencjale. To, że jesteśmy w stanie przyciągnąć kierowców takich jak Alex jest dowodem na siłę Formuły E. Z ekscytacją czekamy na to, co pokaże w naszym samochodzie.

Image © Williams F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE