Menu

Gutierrez oficjalnie w zespole Techeetah do końca sezonu

Esteban Gutierrez / Techeetah

Zespół Techeetah oficjalnie ogłosił, że były kierowca Formuły 1 Esteban Gutierrez, będzie ich kierowcą do końca obecnego sezonu wyścigowego.

Meksykanin będzie partnerem Jean-Erica Vergne'a w chińskim zespole. Dotychczasowy drugi kierowca zespołu Ma Qing Hua będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego.

Jestem bardzo wdzięczny, że będę mógł dołączyć do konkurencyjnego zespołu Techeetah - powiedział Esteban Gutierrez.

Po czterech latach niesamowitego doświadczenia w Formule 1, chcę teraz zrobić krok do przodu w przyszłość motosportu. Jestem szczególnie podekscytowany moim debiutanckim wyścigiem podczas ePrix Mexico City. Mam nadzieję, że pokażę dobre show dla domowych kibiców.

Inan Yim, dyrektor zarządzający zespołu Techeetah dodał: Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy powitać Estebana Gutierreza w Techeetach. Będzie dobrze przygotowany do domowego wyścigu najlepiej, jak to możliwe.

Z pasją meksykańskich kibiców na sekcji stadionowej, Techeetah będzie mocno zmotywowany ze swoim nowym kierowcą w stawce.

Jean-Eric Vergne udowodnił swoim tempem, że może być prawdziwym konkurentem w tym sezonie. Stanowi to wyzwanie dla kierowców w skompresowanym, jednodniowym wyścigu.

Jesteśmy gotowi podjąć kolejny krok do dalszego rozwoju zespołu Techeetach w jego pierwszym sezonie.

Image © Haas F1 Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE