Menu

Daniel Abt zdobywcą pierwszego pola startowego w Meksyku

Daniel Abt / ABT Schaeffler Audi Sport

Daniel Abt wywalczył pierwsze pole startowe w sesji kwalifikacyjnej Formuły E w Meksyku. Dla kierowcy zespołu ABT Schaeffler Audi Sport było to drugie pole position w elektrycznej serii.

Na torze Hermanos Rodriguez, Abt uzyskał czas 1:02.711s i wyprzedził drugiego Olivera Turvey’a z NEXT EV o 0.156s.

Co ciekawe, Abt nie był najszybszy po sesji grupowej, w której ponadto wyeliminowani zostali Sebastien Buemi oraz Lucas di Grassi. Turvey był z kolei najszybszy w sesji grupowej, ale w Super Pole uległ ostatecznie niemieckiemu zawodnikowi.

Na trzeciej pozycji kwalifikacje zakończył Maro Engel, jednak zostanie on cofnięty ze względu na karę przesunięcia o dziesięć miejsc za wymianę skrzyni biegów w jego Venturi V200-FE-02.

W wyniku tego, w drugim rzędzie do wyścigu ustawią się Jose Maria Lopez (DS Virgin Racing) oraz Jean-Eric Vergne (TECHEETAH).

Słabe tempo uniemożliwiło Samowi Birdowi wywalczenie lepszego wyniku. Kierowca DS Virgin ustawi się na starcie na szóstej pozycji obok piątego Nicka Heidfelda z Mahindry.

Słaby wynik w kwalifikacjach zanotował Sebastien Buemi, który ze względu na śliską i zabrudzoną nawierzchnię popełnił błąd i do wyścigu ruszy z dziewiątej lokaty, biorąc pod uwagę karę Engela (Buemi miał dziesiąty czas w kwalifikacjach).

Jeszcze gorzej spisał się Lucas di Grassi, najwolniejszy w swojej grupie. Ostatecznie sesję zakończył na osiemnastej lokacie.

Loic Duval, w momencie rozpoczęcia szybkiego okrążenia w swojej grupie, stracił panowanie nad swoim Faraday Future Dragon Racing i w pierwszym zakręcie zakończył zmagania w barierach. Pojawiła się czerwona flaga, aby samochód mógł zostać zabrany, natomiast kierowca do wyścigu ruszy z ostatniej lokaty.

Image © FIA Formula E

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE