Menu

Luca Ghiotto z pole position do pierwszego wyścigu GP3 na torze Spa-Francorchamps

Luca Ghiotto / Trident

Lider klasyfikacji kierowców serii GP3, Luca Ghiotto, wywalczył pierwszą lokatę startową do pierwszego wyścigu na torze Spa-Francorchamps, kontynuując swoją świetną postawę w kwalifikacjach.

Pierwsza połowa sobotniej sesji kwalifikacyjnej została zdominowana przez kierowców zespołu ART Estebana Ocona i Marvina Kirchhofera, którzy plasowali się na dwóch pierwszych pozycjach z najszybszym czasem 2:05.862.

Warunki na belgijskim obiekcie poprawiały się jednak z minuty na minutę, co w ostatnich minutach potwierdził Emil Bernstorff wskakując na czołową lokatę z rezultatem 2:05.308, wyprzedzając tym samym dotychczasowego lidera Ocona o pół sekundy.

Dobre warunki na torze w Ardenach wykorzystał także Luca Ghiotto, który na chwilę przed końcem pobił czas Bernstorffa o 0.365 sekundy i jako jedyny kierowca w stawce przełamał granicę 2:05, co dało mu pierwszą lokatę, której nie oddał do końca kwalifikacji.

Próbę odbicia pierwszej pozycji próbował podjąć Esteban Ocon, jednak walkę zakończył na drugiej lokacie ze stratą 0.171 sekundy. Trzeci ostatecznie był drugi z kierowców zespołu ART Grand Prix Marvin Kirchhofer, który do najszybszego Ghiotto stracił 0.201 sekundy.

Na czwartym miejscu walkę o pole position zakończył Emil Bernstroff, który znalazł się przed Antonio Fuoco i zwycięzcą drugiego wyścigu na Węgrzech Kevinem Cecconem, który zamknął trzecią linię.

Czołową dziesiątkę uzupełnili kolejno Matt Parry, Matheo Tuscher, Jimmy Eriksson i Alfonso Celis Jr.

Artur Janosz, kolega zespołu Luci Ghiotto, rywalizację o pole position zakończył ostatecznie na siedemnastej pozycji tracąc do zwycięzcy ponad jedną sekundę. Drugi z Polaków, Aleksander Bosak, broniący barw ekipy Arden, sobotnie kwalifikacje zakończył na dwudziestej pierwsze lokacie ze stratą 1.595 sekundy.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE