Menu

Ocon ukarany, Bernstorff wygrywa pierwszy wyścig na Spa-Francorchamps

Emil Bernstorff / Arden International

Esteban Ocon, junior Mercedesa, stracił swoje zwycięstwo w pierwszym wyścigu GP3 na torze Spa-Francorchamps, po otrzymaniu pięciosekundowej kary za naruszenie przepisów samochodu bezpieczeństwa.

Kierowca zespołu ART Grand Prix otrzymał karę dodania pięciu sekund do ostatecznego wyniku wyścigu za przekroczenie prędkości w zakręcie Blanchimont podczas obowiązującego wirtualnego samochodu bezpieczeństwa przed trzecim wznowieniem rywalizacji.

Kara dla Estebana Ocona oznacza, że swoje pierwsze zwycięstwo odniósł kierowca Arden International Emil Bernstorff, natomiast Francuz spadł na drugą lokatę tuż przed Marvina Kirchhofera.

Prócz Ocona kary czasowe oraz cofnięcia na starcie otrzymało także kilku innych kierowców po pierwszym wyścigu na torze Spa-Francorchamps.

Seb Morris, kierowca zespołu Status Grand Prix otrzymał karę cofnięcia o pięć pozycji na starcie za spowodowanie kolizji z Palem Varhaugiem z ekipy Jenzer Motorsport w zakręcie Les Combes, lecz wystartuje z alei serwisowej, ponieważ rywalizację zakończył na dziewiętnastej pozycji w stawce 23 aut.

Z alei serwisowej wystartuje również Matheo Tusher, który spowodował kolizję z Sandy Stuvikiem przed ostatnim restartem wyścigu.

Kierowca zespołu Koiranen GP Jimmy Eriksson otrzymał karę przejazdu przez boksy za falstart, jednak odbył swoją karę podczas obowiązywania wirtualnego samochodu bezpieczeństwa, co przez sędziów zostało uznane za naruszenie regulaminu sportowego, co zakończyło się kolejną karą, jednak tym razem dodaniem dwudziestu sekund do ostatecznego wyniku pierwszego wyścigu.

To pozwoliło na ósmą pozycję awansować Aleksandrowi Bosakowi z zespołu Arden International, który drugi wyścigu rozpocznie z pole position.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE