Menu

Luca Ghiotto z pole position do pierwszego wyścigu GP3 na torze Monza

Luca Ghiotto / Trident

Luca Ghiotto z zespołu Trident, lider klasyfikacji kierowców, wywalczył piąte w tym sezonie pierwsze pole startowe do sobotniego wyścigu na torze Monza.

Włoch zaprezentował wyśmienite tempo pod koniec kwalifikacji przesuwając się na pierwszą lokatę, wyprzedzając tym samym dotychczasowego lidera sesji Estebana Ocona. Kierowca Trident nie pozwolił się jednak wyprzedzić przez swoich najgroźniejszych rywali i pod koniec kwalifikacji wykręcił czas 1:50.007, co dało mu aż sekundę przewagi nad drugim w zestawieniu Oconem.

Trzeci czas osiągnął Matthew Perry z zespołu Koiranen, który do drugiego Ocona stracił jedynie 0.285 sekundy.

Drugą linię uzupełnił Kevin Ceccon, który swoje najszybsze okrążenie pokonał w czasie 1:51.415 i do najszybszego Ghiotto stracił 1.408 sekundy. Kierowca zespołu Arden International zdołał pokonać jednak swojego zespołowego kolegę Emila Bernstorffa, który do Włocha stracił zaledwie 0.013 sekundy i zakończył sesję na piątej lokacie.

Dobre tempo na początku kwalifikacji prezentował również Marvin Kirchhofer, jednak ostatecznie musiał zadowolić się szóstą lokatę wyprzedzając siódmego Alexa Palou o jedyne 0.010 sekundy.

Czołową dziesiątkę uzupełnili Antonio Fuoco, Seb Morris i Jimmy Eriksson, który zamknął czołową dziesiątkę.

Bardzo dobrze podczas kwalifikacji na torze Monza zaprezentował się Artur Janosz z zespołu Trident, który początkowo plasował się w czołowej dziesiątce, jednak brak poprawy swojego szybkiego okrążenia i lepsze rezultaty rywali spowodowały spadek Polaka na jedenastą lokatę.

Drugi z Polaków, Aleksander Bosak z ekipy Arden International, nie zaprezentował się z dobrej strony i zakończył sesję dopiero na dwudziestej pozycji ze stratą ponad trzech sekund do najszybszego Ghiotto.

Jedynym kierowcą, który nie zdołał wykręcić pomiarowego okrążenia był Ralph Boschung, u którego w bolidzie stwierdzono problem mechaniczny, który uniemożliwił wyjazd na tor.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE