Menu

Kirchhofer wygrywa niedzielny sprint

Marvin Kirchhofer / ART Grand Prix

Niemiec świetnym manewrem w szykanie Ascari zapewnił sobie wygraną. Na drugim miejscu był, podobnie jak wczoraj, Esteban Ocon, a trzeci, przebijający się przez stawkę z dziewiętnastego pola, Luca Ghiotto.

Emocje zaczęły się jeszcze przed startem wyścigu. Na okrążeniu rozgrzewkowym problemy miał Varhaug. Norweg nie ruszył z pól i został zepchnięty do pitlane. Chwilę później, dogrzewający opony Palou obrócił swój bolid.

Reszta kierowców ustawiła się na starcie, zapaliły się czerwone światła, ale nie zgasły. Mimo to auta ruszyły i ogłoszono kolejne okrążenie rozgrzewkowe. Tym razem na polach startowych pozostał Morris, a pod koniec okrążenia okazało się, że i Janosz zjechał do alei serwisowej z powodu problemów ze sprzęgłem.

Kierowcy wreszcie wystartowali. Fontana utrzymał prowadzenie, Palou po słabym starcie spadł na dalsze pozycje, a na drugie miejsce wskoczył Eriksson. Pech dopadł drugiego z Polaków. Bosak po kontakcie z Parrym, zaparkował swój bolid w pułapce żwirowej przy szykanie Retifilo.

Po kilku błędach i wyjeździe poza tor w Curva Grande, na dalsze miejsca spadł Matheo Tuscher. Fontana szybko stracił tempo i spadł na drugie miejsce, a chwilę później wyprzedził go Kirchhofer. Razem z prowadzącym już Erikssonem odskoczyli na kilka sekund.

Szybko również przebijał się Ghiotto. Lider klasyfikacji generalnej, startujący z dziewiętnastego pola, już na dziewiątym okrążeniu wyprzedził Fontanę, co dawało mu na ten moment szóste miejsce. Kierowca Status Racing doprowadził również do kontaktu, który wyeliminował zwycięzcę wczorajszego wyścigu, Bernstorffa. Brytyjczyk wpadł na krawężnik w pierwszej szykanie i wyleciał w powietrze. Uszkodzenie zawieszenia nie pozwoliło mu na dalszą walkę. Szwajcar stracił jeszcze dwie pozycje po tym manewrze, a chwilę później jeszcze jedną, zostając wyprzedzonym przez Stuvika.

Na trzynastym okrążeniu czwartą pozycję zdobył Ghiotto, wyprzedzając Ceccona, a sędziowie nałożyli na Fontanę karę doliczenia 10s do czasu wyścigu za kolizję z Ardenem Bernstorffem.

Pod koniec przedostatniego okrążenia problemy dopadły lidera wyścigu. Erikson został wyprzedzony w Parabolice przez Kirchhofera, a potem jeszcze Ocona, Ghiotto i Ceccona. Kierowcy w takiej kolejności dojechali do mety. Szóste i siódme miejsce zajęli kierowcy Jenzera - Tuscher i Boschung - a ostatnie punktowane miejsce dowiózł Stuvik.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE