Menu

GP3 publikuje listę zespołów na sezonu 2016-2018

GP3

Organizatorzy serii GP3 ogłosili listę zespołów, które będą rywalizowały w sezonach 2016-2018.

Na liście ekip, które przystąpią do trzech sezonów znalazły się po raz kolejny: Arden International, ART Grand Prix, Campos Racing, Jenzer Motorsport, Koiranen Motorsport i Trident. Organizatorzy wybrali także dwa nowe składy, panujących mistrzów GP2 - zespół DAMS oraz Virtuosi Racing.

Każdy z zespołów wystartuje w trzech sezonach 2016-17-18 i będzie mógł wystawić maksymalnie trzech kierowców w nowych bolidach GP3/16, które każda ekipa otrzyma na początku przyszłego roku.

Jestem bardzo zadowolony z ujawnienia nazw ośmiu zespołów, które otrzymały możliwość startów w sezonach 2016, 2017,2018 - powiedział szef serii GP3 Bruno Michel. Seria GP3 stała się jedną z najważniejszych kategorii w sportach motorowych, a przez sześć silnych sezonów umocniła swoją pozycję jako zaplecze GP2 i Formuły 1. Pierwszych pięciu naszych mistrzów jest obecnych w wyższych seriach wyścigowych: Esteban Gutierez, Valtteri Bottas i Daniil Kvyat w F1, podczas gdy Mitch Evans i Alex Lynn w GP2.

W celu zapewnienia większego wsparcia naszych zespołów w dzisiejszym trudnym otoczeniu gospodarczym, zdecydowaliśmy się ograniczyć liczbę zespołów do ośmiu (trzy bolidy na zespół).

Zdecydowaliśmy się kontynuować naszą współpracę z większością istniejących zespołów GP3, ale chcieliśmy również wnieść nową krew, dlatego cieszę się i witam zespoły DAMS oraz Virtuosi Racing, którzy byli bardzo skuteczni w innych seriach. Pięć wybranych zespołów rywalizuje także w GP2, aby stworzyć naturalną ścieżkę między naszymi seriami.

Naszym kolejnym planem jest praca nad kalendarzem 2016, z celem rywalizowania obok GP2 i F1 w każdej rundzie. W międzyczasie nadal koncentrujemy się na naszym testowym programie rozwoju. Jak dotąd wyniki wykazały, że będziemy mieć bardzo konkurencyjny i niezawodny bolid - dodał Michel.

Lista zespołów na sezony 2016-2018:

Arden International  Wielka Brytania
ART Grand Prix    Francja
Campos Racing     Hiszpania
DAMS         Francja
Jenzer Motorsport   Szwajcaria
Koiranen GP      Finlandia
Trident        Włochy
Virtuosi Racing    Wielka Brytania
Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE