Menu

Ocon zdobywa pierwsze w sezonie pole position do wyścigu GP3 w Soczi

Esteban Ocon / ART Grand Prix

Esteban Ocon wywalczył pierwsze w tym sezonie pole position do sobotniego wyścigu GP3 na przesychającym torze Sochi Autodrom.

Początek kwalifikacji w wykonaniu kierowców serii GP3 był dość spokojny, czego powodem był wilgotny tor i zawodnicy decydowali się wyjechać na tor na deszczowej mieszance, jednak po swoich pierwszych przejazdach powracali do boksów na wymianę opon na slicki.

Czasy z okrążenia na okrążenie ulegały poprawie, a większość kierowców decydowała się wyjechać na tor na ostatnie kilka minut, co powodowało duży zator.

Dobrą strategię w sobotnich kwalifikacjach objął Esteban Ocon, który na torze pojawił się w ostatnich minutach i mógł skorzystać z czystej nitki, co pozwoliło mu objąć prowadzenie i zdobyć prowizoryczne pierwsze pole startowe tuż przed tym, jak Kevin Ceccon wyprzedził go o mniej niż jedną dziesiątą sekundy.

Francuz nie dał jednak za wygraną i skorzystał z ostatniego szybkiego kółka. Kierowca ekipy ART Grand Prix po świetnych dwóch pierwszych sektorach popełnił błąd w trzecim, jednak mimo tego wykręcił czas 1:53.951, co pozwoliło mu objąć prowadzenie przed Matheo Tuscherem i Kevinem Cecconem, który spadł na trzecie miejsce.

Dla Włocha z zespołu Trident nie było to jednak koniec pecha i już po chwili zostaw wyprzedzony przez Alexa Palou, Janna Mardenborough’a i Matta Parry’ego, co dało mu ostatecznie siódmą lokatę.

Słabe kwalifikacje przejechał również Emil Bernstorff, który przez całą sesję nie mógł poradzić sobie z ósmym zakrętem i wypadał poza tor. Kierowca Arden International zdołał jednak się poprawić i awansował na ósme miejsce tuż przed Antonio Fuoco i Seba Morrisa, który zamknął czołową dziesiątkę.

Bliski pierwszej dziesiątki był natomiast Artur Janosz, który ostatecznie zakończył kwalifikacje na jedenastej pozycji z czasem 1:55.672 i stratą 1.751 sekundy do najszybszego Ocona.

Gorzej wypadł drugi z Polaków. Aleksander Bosak osiągnął dopiero dwudziesty trzeci czas, notując stratę ponad siedmiu sekund.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE