Menu

Luca Ghiotto zwycięzcą pierwszego wyścigu GP3 na torze Soczi Autodrom

Luca Ghioto / Trident

Luca Ghiotto z zespołu Trident odniósł swoje kolejne zwycięstwo i jako pierwszy pojawił się na mecie pierwszego wyścigu na torze Sochi Autodrom. Podium uzupełnili Esteban Ocon i Emil Bernstorff.

Z powodu wczorajszego wypadku Carlosa Sainza i zniszczonych barier w zakręcie numer 13, wyścig GP3 został przeniesiony na niedzielny poranek i liczył jedynie 15 okrążeń.

Ruszający z pole position Esteban Ocon utrzymał prowadzenie na starcie, natomiast na drugą pozycję awansował Luca Ghiotto, lider serii. Wykorzystał on m.in. słaby początek w wykonaniu Ceccona, który spadł z drugiej lokaty na 23.

Na starcie dwie pozycje zyskał Artur Janosz. Poza wyścigiem znalazł się z kolei drugi z Polaków, Aleksander Bosak.

Niemniej jednak już na prostej doszło do zmiany na pozycji lidera. Ghiotto zdołał wyprzedzić Ocona i prowadził w rywalizacji.

Kolizja i wyjazd poza tor w wykonaniu Bosaka oraz Ceccona wywołał wyjazd samochodu bezpieczeństwa.

Wyścig został wznowiony na piątym okrążeniu, jednak nie doszło do żadnych zmian na pozycjach liderów. Artur Janosz awansował na ósmą pozycję, jednak na szóstym okrążeniu został wyprzedzany przez jednego z rywali, wpadł w poślizg i spadł na dziewiąte miejsce. Kirchhofer awansował na dziesiątą lokatę wyprzedzając Boschunga.

Na 7 okrążeń przed końcem wyścigu Ghiotto prowadził przed Oconem o 0.6 sekundy. Artur Janosz stracił kolejną lokatę na rzecz Kirchofera.

Kolega z zespołu Janosza, Luca Ghiotto jechał fantastycznym tempem, powiększając przewagę nad rywalami. Ocon pod koniec rywalizacji stracił panowanie nad bolidem, co spowodowało szeroki wyjazd poza tor, jednak obronił swoją drugą pozycję.

Na cztery okrążenia przed końcem, Esteban Ocon tracił do lidera już 3 sekundy. Kirchhofer dogonił i wyprzedził Ericssona awansując na ósme miejsce.

Luca Ghiotto dowiózł pierwszą pozycję do mety, wygrywając przed Estebanem Oconem z przewagą półtorej sekundy i Emilem Bernstorffem, który do zwycięzcy stracił ponad osiem sekund.

Czołową piątkę uzupełnili Alex Palou przed Jannem Mardenborough’em. Na dalszych miejscach znaleźli się Fuoco, Parry, Eriksson, Kirchhofer i Artur Janosz, który zamknął czołową dziesiątkę i tym samym zdobył kolejne punkty do klasyfikacji kierowców.

Aleksander Bosak nie ukończył pierwszej rywalizacji z powodu kolizji z początku wyścigu.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE