Menu

Drugi wyścig GP3 na torze Soczi wygrywa Erikkson. Piąte miejsce Janosza.

Jimmy Eriksson / Koiranen GP

Jimmy Eriksson wygrał drugi sprinterski wyścig GP3. Artur Janosz zajął wysokie 5. miejsce.

Erikson obronił swoją pozycję na starcie. Na drugie miejsce wskoczył Mardenborough, a na trzecie Antonio Fuoco. Bardzo źle wystartował zwycięzca pierwszego wyścigu Luca Ghiotto. Stracił on pozycję na rzecz Artura Janosza i uszkodził przednie skrzydło. Szybko jednak odzyskał 6. pozycję.

Na czwartym okrążeniu Włoch Luca Ghiotto został wypchnięty poza tor, co wykorzystał Janosz, awansując na 6. miejsce. Na czele stawki do Antonio Fuoco zbliżał się Esteban Ocon. Eriksson spokojnie jechał na pierwszej pozycji, powiększając przewagę nad rywalami. Walkę między Fuoco i Oconem starał się wykorzystać Emil Bernstorff. Esteban Ocon wyprzedził Włocha na 8 okrążeniu. Całą sytuację wykorzystał również Brytyjczyk Bernstorff, spychając na piątą pozycję Antonio Fuoco. Włoch otrzymał białą i czarną flagę za zepchnięcie Ocona na bandy. Martin Kirchofer szybko dojechał do Artura Janosza, jednak dzięki błędowi Bernstorffa, który przestrzelił zakręt, Polak awansował na piąte miejsce. Janosz nie oddał go już do końca wyścigu.

Na cztery okrążenia przed końcem Esteban Ocon, zbliżył się do drugiego Mardensborough’a. Francuz wyprzedził Brytyjczyka na przedostatnim okrążeniu i awansował na drugie miejsce. Jimmy Eriksson spokojnie dowiózł zwycięstwo do mety.

Drugi wyścig GP3 na torze Soczi Autodrom wygrał Jimmy Erikkson, przed Estebanem Oconem i Jannem Mardensborough. Bardzo dobrze spisał się Artur Janosz, zajmując 5. miejsce.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE