Menu

Artur Janosz chce zakończyć sezon GP3 w Abu Zabi na podium

Artur Janosz / Trident

Artur Janosz zakończy w ten weekend swój debiutancki sezon w serii GP3 dwoma wyścigami na torze Yas Marina w Abu Zabi, podczas których polski kierowca chce walczyć o podium.

22-letni zawodnik włoskiej ekipy Trident w Abu Zabi wystartuje tydzień po zmaganiach w Bahrajnie, gdzie pierwszy wyścig ósmej i przedostatniej rundy sezonu zakończył na szóstym miejscu, a do drugiego startował z trzeciej pozycji. Czternasty w klasyfikacji generalnej, polski debiutant chce podczas dwóch ostatnich wyścigów poprawić swój najlepszy rezultat; piąte miejsce zdobyte w październiku w rosyjskim Soczi, i walczyć o podium.

Janoszowi może w tym pomóc znajomość toru. To właśnie w Abu Zabi rok temu, po ostatniej rundzie minionego sezonu, Artur po raz pierwszy z powodzeniem przetestował bolid serii GP3. Doprowadziło to do podpisania kontraktu na starty w pełnym tegorocznym cyklu w barwach ekipy Trident. Najbliższy weekend będzie wyjątkowo ważny dla całego włoskiego zespołu, bowiem o mistrzowski tytuł walczył będzie drugi z jego reprezentantów, lider tabeli Luca Ghiotto.

Tydzień temu w Bahrajnie pokazałem dobre tempo i miałem szansę na podium. W ten weekend, podczas ostatniej rundy mojego debiutanckiego sezonu w GP3, chciałbym więc postawić kropkę nad i, i powalczyć o miejsce w pierwszej trójce - powiedział Artur Janosz.

To właśnie w Abu Zabi rok temu po raz pierwszy testowałem bolid GP3. Przed wylotem do Bahrajnu zaliczyłem także udane jazdy w symulatorze. Tor Yas Marina jest ciekawy i nietypowy. Praktycznie wyrasta z pustyni, a wokół nie ma niczego poza małym miasteczkiem. Cały ten kompleks jest jednak naprawdę imponujący. Wszystko to robi spore wrażenie szczególnie po zmroku, dlatego trochę szkoda, że nie ścigamy się przy sztucznym świetle tak jak kierowcy F1. Tor charakteryzują dwie długie proste, a także mocne zużycie opon; szczególnie w trzecim sektorze. W ten weekend nie będzie ono jednak aż takim problemem jak w Bahrajnie. Przyczepność także powinna być trochę lepsza dzięki temu, że znów będziemy dzielić tor z kierowcami F1.

Podczas ostatniej rundy niewiele brakowało do pełni szczęścia, więc w ten weekend chciałbym wreszcie stanąć na podium. Liczę przede wszystkim na udaną sesję kwalifikacyjną, a także chcę być jak najbliżej czołówki i powalczyć podczas wyścigów o pierwszą trójkę - dodał kierowca Trident.

Kochański Management Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE