Menu

Esteban Ocon z pole position do pierwszego wyścigu w Abu Zabi

Esteban Ocon / ART Grand Prix

Esteban Ocon zdobył pole position do pierwszego wyścigu w Abu Zabi i przejął inicjatywę w walce o mistrzostwo serii GP3, wyprzedzając Lucę Ghiotto o dwa punkty. Artur Janosz zajął 10 miejsce.

Francuzki kierowca od początku narzucił swoje tempo, jednak w pierwszej części kwalifikacji szybsi byli od niego Kevin Ceccon i Jimmy Eriksson. Jednak młodszy kierowca zespołu ART Grand Prix powrócił na tor i wyprzedził Erikssona o 0.337 sekundy.

Następnie kierowca ekipy Trident Luca Ghiotto, wykręcił najszybszy czas 1:55.634 i był szybszy od Ocona o prawie 0.5 sekundy, aczkolwiek wydawało się, że przekroczył linię toru.

Na swoim ostatnim okrążeniu prowadzenie z czasem 1.55.491 objął Kevin Ceccon, jednak Esteban Ocon był od niego szybszy o zaledwie 0.016 sekundy zdobywając kolejne pole position i prowadzenie w mistrzostwach.

Ceccon zajął drugie miejsce wyprzedzając Marvina Kirchhofera. Luca Ghiotto zajął ostatecznie czwarte miejsce po utracie czasu w ostatnim sektorze okrążenia. Czołową czwórkę dzieliło jedynie 0.088 sekundy, podczas gdy 16 kierowców zmieściło się w jednej sekundzie.

Eriksson był piąty przed Emilem Bernstorffem, siódme miejsce zajął Antonio Fuoco. Pierwszą dziesiątkę zamknęli: ósmy Alex Palou, dziewiąty Matt Parry i dziesiąty Artur Janosz.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE