Menu

Wygrana Palou w Abu Zabi. Esteban Ocon mistrzem serii GP3

Esteban Ocen / ART Grand Prix

Drugi wyścig na torze Yas Marina wygrał Alex Palou, a dzięki mądrej jeździe i finiszu na trzeciej lokacie Esteban Ocon został nowym Mistrzem Świata GP3. Na dziewiątej pozycji wyścig zakończył Artur Janosz, a Aleksander Janosz na 23.

Ostatni wyścig w sezonie z serii GP3 zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Pomiędzy walczącymi kierowcami o tytuł Mistrza Świata różnica wynosiła zaledwie sześć punktów. Esteban Ocon startował z pozycji piątej, natomiast jego największy rywal Luca Ghiotto z czwartej.

Z Pole Position do wyścigu sprinterskiego w Abu Zabi startował Alex Palou przed Antonio Fuoco. Artur Janosz startował z dziesiątej pozycji. Bardzo ostry start. Luca Ghiotto i Esteban Ocon się zderzyli. Włoch musiał odrabiać straty, Ocon awansował na trzeciej miejsce.

Startujący z pierwszego pola Palou utrzymał prowadzenie przed Fouco. Artur Janosz nie poprawił swojej dziesiątej pozycji, natomiast Olek Bosek spadł na dziewiętnaste miejsce. Luca Ghiotto na drugim okrążeniu był już za plecami rywala. Matt Perry podczas pierwszego okrążenia ostro został zaatakowany przy wyprzedzaniu przez Ghiotto i musiał na chwilę wrócić do boksów.

Janosz na czwartym okrążeniu awansował na dziewiąte miejsce. Alex Palou bardzo szybko powiększał przewagę nad drugim Antonio Fuoco do 3.4 sekundy. W połowie wyścigu czołówka się nie zmieniała. Esteban Ocon powiększył przewagę nad czwartym Lucą Ghiotto do sekundy. Do Włocha coraz szybciej zbliżał się Jimmy Eriksson, co zapowiadało ekscytującą walkę pomiędzy czwartym a piątym kierowcą w końcówce wyścigu. Lider klasyfikacji generalnej mógł odetchnąć z ulgą i spokojnie skupić się na dojechaniu do mety.

Na cztery okrążenia przed końcem do dwójki Ghiotto – Eriksson dojechał szósty Emil Bernstorff. Pierwsza trójka wyścigu nie była zagrożona. Na dwa okrążenia przed końcem Jimmy Eriksson zaczął mieć kłopoty z oponami i jego pozycja była zagrożona. Jednak Bernstorffowi zabrakło czasu, więc Szwed zachował swoje piąte miejsce.

Wyścig sprinterski w GP3 wygrał Alex Palou przed Antonio Fuoco i nowym mistrzem GP3 Estebanem Oconem. Artur Janosz zajął dziewiąte miejsce. Punktowane miejsca zamykali: czwarty Luca Ghiotto, piąty Eriksson, szósty Bernstorff, siódmy Kirchoffer i ósmy Varhaug.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE