Menu

Fuoco z najlepszym czasem podczas finałowego dnia testowego na torze Estoril

Antonio Fuoco / Trident

Antonio Fuoco z zespołu Trident, drugi dzień z rzędu, osiągnął najlepszy czas podczas trzeciego i za razem ostatniego dnia testowego na torze Estoril w Portugalii. Włoch swoje najlepsze okrążenie pokonał w czasie 1:27.293 i był szybszy o prawie pół sekundy od Jake Dennisa, który znalazł się na drugim miejscu. Włoch dominował także w popołudniowej sesji, jednak to czas porannej dał mu pierwsza lokatę w zestawieniu.

Niebieskie niebo i wysokie temperatury spowodowały, że kierowcy od pierwszych minut sesji pojawiali się na torze, jednak bardzo szybko na torze została wywieszona także czerwona flaga, której skutkiem był obrót Konstantina Tereshchenko z zespołu Campos Racing. Wznowienie sesji przyniosło dobre okrążenie Jake Dennisa, który wskoczył na pierwsza lokatę z czasem 1:27, wyprzedzając swojego zespołowego kolegę Jacka Aitkena.

Trzeci dzień jazd testowych na portugalskiej pętli obfitował w prace nad symulacjami wyścigowymi, jednak kierowcy osiągali także szybsze czasy przejazdów.

Drugą czerwoną flagę w trakcie porannej sesji wywołał Charles Leclerc z zespołu ART Grand Prix, który zatrzymał się na torze. Po wznowieniu sesji swój czas poprawił po raz kolejny Dennis, który umocnił się na prowadzeniu, jednak to Antonio Fuoco pojechał bardzo dobre kółko i wskoczył przed Brytyjczyka z prawie pół sekundową przewagą.

Na krótko przed końcem porannych przygotowań do sezonu, nad torem po raz trzeci pojawiła się czerwona flaga, którą wywołali Fuoco oraz Artur Janosz, którzy jednocześnie zatrzymali się na pętli Estoril. Na 25 minut przed końcem kierowcy mogli powrócić do testowania, jednak żadnemu z nich nie udało się wyprzedzić Fuoco, który utrzymał się przed Dennisem, Alexandrem Albonem, Sandy Stuvikiem, Nyckiem de Vriesem, Kevinem Jorgiem, Aitkenem, Tatianą Calderon, Matevosem Isaakyanem oraz Santino Feruccim, który zamknął czołową dziesiątkę.

Po godzinnej przerwie sesję popołudniową dobrym tempem rozpoczął Artur Janosz, który wskoczył na pierwszą pozycję wyprzedzając Jake’a Hughes’a i Kevina Jorga. Mimo dwóch przerw spowodowanych przez Stuvika i debiutującego w serii GP3 Ye, Janosz pozostawał na prowadzeniu, choć bardzo blisko pokonania Polaka byli Alex Palou i Oscar Tunjo, którzy awansowali na drugą i trzecią lokatę.

Końcowe minuty przyniosły kolejne postoje na torze, jednak to nie przeszkodziło Antonio Fuoco na przejechanie bardzo dobrego okrążenia, które pozwoliło mu wyprzedzić Artura Janosza.

Ostatnie przejazdy nie zmieniły jednak pozycji poszczególnych kierowców i najszybszym po raz kolejny okazał się Fuoco przed Janoszem i Palou.

Na dalszych miejscach znaleźli się Tunjo, Parry, Akash Nandy, Dennis, Hughes, Horg i Ye, który zamknął czołową dziesiątkę.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE