Menu

Antonio Fuoco wygrywa w pierwszym wyścigu GP3 na Hockenheim

Antonio Fuoco / Trident Racing

Antonio Fuoco z zespołu Trident odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu GP3 rozgrywanym na torze Hockenheim.

Do wyścigu z pierwszego pola ruszał Alex Albon przed Nyckem de Vriesem oraz Fuoco, jednak po okresie Wirtualnego Samochodu Bezpieczeństwa Włoch zdołał wyprzedzić obu rywali w pierwszym zakręcie i awansować na pierwszą pozycję.

Albon starał się utrzymać na drugiej lokacie, jednak podbój w pierwszym zakręcie kosztował go spadek na piątą pozycję za Leclerca i Parry’ego.

Leclerc wkrótce zdołał wyprzedzić de Vriesa na prostej i zbliżyć się do lidera wyścigu, lecz nie zdołał znaleźć sposobu na wyprzedzenie Fuoco.

Tempo Leclerca spadło diametralnie po kilku okrążeniach i musiał bronić swojej pozycji przed de Vriesem. Niemniej jednak zbyt szeroki wyjazd w pierwszym zakręcie kosztował go utratę pozycji.

Na prostej Monakijczyk spadł na dalsze dwie pozycje za Albona oraz Parry’ego, który z kolei wykorzystał okazję i wskoczył na najniższy stopień podium.

Na szóstej pozycji, ze stratą 1.7 sekundy do Leclerca, finiszował Jack Aitken, a siódma lokata przypadła Arjunowi Mainiemu z Jenzer Motorsport.

Czołową dziesiątkę uzupełnili kierowcy ekipy DAMS oraz Tatiana Calderon, która awansowała z ostatniej pozycji i wywalczyła pierwsze punktu w GP3. Artur Janosz był jedenasty, choć do wyścigu ruszał dopiero z osiemnastego pola.

Informacja o Wirtualnym Samochodzie Bezpieczeństwa pojawiła się po serii kilku nagłych incydentów. W samochodzie Alexa Palou doszło do uszkodzenia przedniego skrzydła, z kolei Steijn Schothorst, Ralph Boschung i Nirei Fukuzumi wypadli poza tor w dziewiątym zakręcie. Z tej trójki tylko Boschung próbował powrócić, lecz utknął w żwirze i został uderzony przez zespołowego kolegę. Poza torem znalazł się także Konstantin Tereshchenko.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE