Menu

Alexander Albon zwycięzcą pierwszego wyścigu GP3 na torze Sepang

Alexander Albon / ART Grand Prix

Alexander Albon z zespołu ART Grand Prix zwyciężył w pierwszym wyścigu serii GP3 na torze Sepang i powrócił do walki o mistrzowski tytuł w klasyfikacji kierowców. Podium uzupełnili Jack Aitken i Charles Leclerc.

Rywalizację na torze Spepang, na którym kierowcy GP3 ścigali się po raz pierwszy, z pole position rozpoczął Charles Leclerc, jednak to jego zespołowy kolega Alexander Albon popisał się lepszym refleksem i zrównał się z liderem klasyfikacji kierowców, pokonując go ostatecznie w pierwszym zakręcie.

Próby pokonania Leclerca, już na samym początku, podjął się także Nyck de Vries, który sprawnie wykorzystał swoje umiejętności i bardzo szybko znalazł się za prowadzącą dwójką. Czwarty zakręt toru Sepang okazał się jednak zgubny dla Holendera, który zmusił Monakijczyka do szerszego wyjazdu, co dało spadek o dwie pozycję, jednak on sam znalazł się dopiero na osiemnastym miejscu, otrzymując dodatkowo karę pięciu sekund za spowodowanie kolizji.

To wszystko wykorzystał Jack Aitken z zespołu Jenzer Motorsport, który wskoczył na drugą lokatę, a tuż za nim znalazł się Arjun Maini. Hindus nie cieszył się jednak długo trzecią lokatę, a to za sprawą ścigającego go Leclerca, który już na drugim okrążeniu poradził sobie z zawodnikiem z Indii i wskoczył na trzecią lokatę.

Z okrążenia na okrążenie swoją przewagę nad rywalami budował natomiast Albon, który początkowo prowadził stawkę z półsekundową przewagą, jednak pewność siebie pozwoliła mu zbudować granicę dwóch sekund nad drugim Aitkinem.

W międzyczasie nie próżnował także Charles Leclerc, który zmniejszał swoją stratę do drugiego Brytyjczyka, która pod koniec rywalizacji wynosiła jedynie 0.2 sekundy.

Dobre tempo, w końcowej fazie wyścigu, notował także Maini, który zbliżał się do Leclerca, a potwierdzeniem było najszybsze okrążenie.

Hindus ostatecznie nie zdołał obronić dodatkowych punktów, czego przyczyną było szybkie przedostatnie kółko Albona, który nie pozwolił odebrać sobie zwycięstwa i minął linię mety na pierwszej lokacie z przewagą 6.3 sekundy nad drugim Aitkenem.

Trzecia lokata należał ostatecznie do Charlesa Leclerca, który utrzymał za sobą Arjuna Mainiego. Na kolejnych miejscach znaleźli się natomiast Schothorst, Dennis, Fukuzumi, Fuoco, Parry i Sandy Stuvik, który zamknął czołową dziesiątkę.

Pierwszej rywalizacji na torze Spenag nie ukończył natomiast Artur Janosz z zespołu Trident.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE