Menu

Dennis wygrał drugi wyścig GP3 na torze Sepang

Jake Dennis

Jake Dennis po starcie z trzeciej pozycji wygrał drugi wyścig GP3 na malezyjskim torze Sepang International. Tuż za nim na mecie znalazł się Nirei Fukuzumi, a podium uzupełnił Jack Aitken. Artur Janosz ukończył go na szesnastym miejscu. W tym wyścigu ekipa ART Grand Prix zapewniła sobie tytuł w klasyfikacji zespołów.

Jacke Dennis wykorzystał w pełni starcie pomiędzy Antonio Fuoco oraz Nireim Fukuzumim. Duet ten za późno rozpoczął hamowanie do pierwszego zakrętu i reprezentant zespołu Arden International objął prowadzenie. Przez resztę wyścigu jedynie powiększał przewagę nad rywalami.

Emocjonujący pojedynek stoczyli także kierowcy rywalizujący w tym sezonie o tytuł mistrzowski. Od startu Charles Leclerc i Alexander Albon jechali bok w bok. Tajlandczyk w ferworze walki najechał jednak na trawę i spadł na jedenaste miejsce. Reprezentant Monako z kolei był siódmy.

Na drugim okrążeniu Jack Aitken wyprzedził Antonio Fuoco i awansował tym samym na trzecie miejsce. Przewaga Dennisa natomiast wzrosła do ponad 1.6 sekundy.

Reprezentant ekipy Trident spadał regularnie w dół stawki, a w międzyczasie stoczył emocjonującą walkę o piąte miejsce z liderem GP3. Charles Leclerc uporał się z Włochem i w ten sposób spełnił swój cel, jakim było zdobycie jak największej ilości punktów. Po kilku okrążeniach Antonio Fuoco zjechał do alei serwisowej na wymianę opon, lecz po pewnym czasie tam powrócił, aby wycofać się z wyścigu.

W środkowej fazie wyścigu Aitken wywierał presję na Fukuzimim, a Leclerc zbliżał się do Matthewa Parrego. Albon z desperacją starał się wyprzedzić kolejnych rywali i zdobyć punkty w rywalizacji o mistrzowski tytuł. Albon uporał się z Alessio Lorendiom na dziesiątym okrążeniu, a następnie znalazł się przed Steijnem Schothorstem na ósmej pozycji, czyli ostatniej punktowanej w tym wyścigu.

Dennis zwiększył swoją przewagę do ponad trzech sekund podczas finałowych okrążeń. Brytyjczyk zwyciężył po raz drugi w tym sezonie i awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji kierowców.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE