Menu

Jack Aitken w zespole ART Grand Prix GP3

Jack Aitken / ART Grand Prix

Jack Aitken w nadchodzącym sezonie GP3 będzie reprezentować barwy ART Grand Prix. Będzie to drugi sezon brytyjskiego kierowcy pochodzenia koreańskiego w tej serii wyścigowej.

W zeszłym sezonie Aitken siedmiokrotnie stawał na podium GP3. Na koniec swojego debiutanckiego sezonu, w klasyfikacji generalnej kierowców zajął piątą lokatę. Pod koniec listopada ubiegłego roku wziął udział w posezonowych testach w Abu Zabi z ekipą ART.

Nie wiele trzeba mówić o ART Grand Prix i jego czasie w GP3, ich rezultaty każdy widzi - powiedział Jack Aitken.

Przejście z FR 2.0 w zeszłym roku, było dobrym krokiem, ale teraz musimy patrzeć na wygrane, na nic więcej. Mam również nadzieję, że nauczę się jak najwięcej w tym zespole, który wyprodukował wielu kierowców Formuły 1 na przestrzeni lat, kontynuując swoje wysiłki, aby osiągnąć jak najwyższy poziom w sportach motorowych. Nie mogę doczekać się sezonu, który rozpocznie się już wkrótce.

Sebastien Philippe, szef zespołu ART Grand Prix dodał: Jack ma doświadczenie z torów, bolidu GP3 i konkurencji w mistrzostwach. Wszystkie te cechy będą bezcenne w drugim roku w serii, gdzie jego zadaniem będzie podążanie za Charlesem Leclerciem, by umieścić swoje nazwisko w sali chwały serii GP3.

W sezonie 2016 po trudnym początku, był jednym z najgroźniejszych rywali, z siedmioma podiami w ostatnich dziewięciu wyścigach. Potwierdził swój potencjał podczas testów w Abu Zabi i jego integracja z zespołem ART Grand Prix jest kolejnym krokiem w kwestii obiecujących wydarzeń.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE