Menu

Kevin Ceccon wygrywa drugi wyścig na torze Hungaroring

Drugi wyścig na torze Hungaroring wygrał Kevin Ceccon po mocnym starcie i wyprzedzeniu Antonio Fucocco. Na drugiej pozycji znalazł się Esteban Ocon, którego strata wyniosła 0,766 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Jimmy Eriksson, a jego strata wyniosła 2,753 sekundy.

Startujący z pole position Antonio Fuocco stracił swoją pozycję w pierwszym zakręcie na rzecz Kevina Ceccona. Ceccon dał się wprawdzie wyprzedzić Emilowi Bernstroffowi, jednak szybko odzyskał swoją pozycję.

Pierwsza trójka zawodników stoczyła walkę koło w koło podczas pierwszej części okrążenia aż do momentu dojechania do pierwszej szykany. Bernstroff wypadł na zewnętrzną i uderzył w Fuocco, co doprowadziło do wycofania się obu kierowców z wyścigu. Incydent ten plus zatrzymanie się na torze przez Artura Janosza w zakręcie numer 4 spowodowały, że pojawił się samochód bezpieczeństwa.

Po restarcie Ceccon był w stanie otrzymać prowadzenie, mimo presji ze strony Estebana Ocona. Francuski kierowca wykonał dwa najszybsze okrążenia i pozwoliło mu to zbliżyć się do lidera na 0,7 sekundy pod koniec wyścigu.

Wyścig wygrał Kevin Ceccon. Podium uzupełnili kolejno Esteban Ocon i Jimmy Eriksson. Pierwszą dziesiątkę zamknęli Matt Parry, Luca Ghiotto, Marvin Kirchhofer, Pal Varhaug, Ralph Bpschung, M atheo Tuscher i Mitchel Gilbert.

Wyścig okazał się nieudany dla polskich kierowców, gdyż Artur Janosz odpadł z rywalizacji już na pierwszym okrążeniu po kontakcie Arturem Bosakiem, drugim polskim kierowcą, który wyścig zakończył dopiero na 16. miejscu.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE