Menu

Luca Ghiotto wygrywa w pierwszym wyścigu na torze Hungaroring

Pierwszy wyścig na torze Hungroring wygrał Luca Ghiotto. Było to drugie zwycięstwo włoskiego kierowcy w tym sezonie. Na drugiej pozycji ze stratą 3.5 sekundy dojechał Esteban Ocon. Na najniższym stopniu podium znalazł się Marvin Kirchofer. Strata Niemca do zwycięzcy wyścigu wyniosła 6.224 sekundy.

Luca Ghiotto startując z pole position obronił swoją pozycje, jednak Estebana Ocon idealnie wyruszył z trzeciego miejsca, dzięki czemu przeskoczył na drugie miejsce.

Początkowo Ocon był w stanie trzymać się blisko lidera wyścigu, jednak przez kolizję pomiędzy Zaidem Ashakanem i Jannem Mardenborough na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa.

Po restarcie wyścigu Ghiotto utrzymał prowadzenie i zbudował solidną przewagę, co jak się wydawało, przychodzi mu z łatwością.

Za prowadzącą dwójką Marvin Kirchofer z ART Grand Prix na wyjściu z zakrętu numer dwa wyprzedził Bernstroffa i wskoczył na trzecie miejsce.

Od tego momentu do końca wyścigu nie było zmian pozycji na pierwszych sześciu miejscach.

Ostatecznie wyścig wygrał Luca Ghiotto. Podium uzupełnili odpowiednio Esteban Ocon i Marvin Kirchhofer.

Pierwszą dziesiątkę uzupełnili kolejno Emil Bernstorff, Matt Parry, Jimmy Eriksson, Kevin Ceccon, Antonio Fuoco, Pal Varhaug i Matheo Tuscher.

WYNIKI: WYŚCIG 1 Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE