Menu

Luca Ghiotto zdobywa pole position na torze Hungaroring

Lider serii GP3 Luca Ghiotto wywalczył czwarte w karierze pierwsze pole startowe do sobotniego wyścigu GP3 na torze Hungaroring.

Włoski kierowca zespołu Trident podczas bardzo wymagającej sesji kwalifikacyjnej, swój najszybszy czas osiągnął na ostatnim pomiarowym kółku pokonując ostatecznie Emila Bernstorffa o zaledwie 0.036 sekundy.

Ghiotto już na początku rywalizacji o pierwszą lokatę startową zdołał wyprzedzić Estebana Ocona, jednak jeszcze szybsze okrążenie pokonał Emil Bernstorff, który ustawił poprzeczkę na poziomie 1:34.504.

Kierowcy bardzo sprawnie wykorzystywali poprawę warunków na torze, który z okrążenia na okrążenie stawał się coraz bardziej przyczepny. Ponownie bardzo dobre okrążenie pokonał Ghiotto ustanawiając czas na poziomie 1:34.296, jednak jeszcze szybciej kółko toru Hungaroring przejechał Marvin Kirchhofer, który wskoczył na pierwszą lokatę z czasem 1:34.231.

W ostatnich minutach sesji po raz kolejny na prowadzenie wysunął się Bernstorff z czasem 1:34.066, jednak swoje szybkie ostatnie okrążenie wykorzystał kolega Artura Janosza z zespołu Trident, Luca Ghiotto, który wywalczył pole position wykręcając czas 1:34.030.

Emil Bernstorff ostatecznie wystartuje z drugiego pola tuż przed Estebanem Oconen i Marvinem Kirchhoferem, którzy ustawią się w drugim rzędzie.

Na dalszych pozycjach znaleźli się Jimmy Eriksson, Matt Parry, Alex Paluo, Anotnio Fuoco, Kevin Ceccon i Pal Varhaug, który uzupełnił pierwszą dziesiątkę.

Ze słabszej strony w kwalifikacjach na torze Hungaroring pokazali się obaj polscy kierowcy reprezentujący zespoły Trident i Arden.

Artur Janosz do pierwszego wyścigu na Węgrzech wystartuje z piętnastej pozycji, natomiast Aleksander Bosak ustawi się dopiero na dwudziestym pierwszym polu.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE