Menu

Kevin Ceccon zwycięzcą niedzielnej rywalizacji w GP3

Reprezentant zespołu Arden International, Włoch Kevin Ceccon triumfował w niedzielnej rywalizacji serii GP3 na nitce Silverstone. Druga pozycja przypadła w udziale Estebanowi Oconowi z ART Grand Prix, zaś jako 3. na podium zameldował się z Ralph Boschung z Jenzer Motorsport.

Dobrym startem popisał się Kevin Ceccon rozpoczynający z drugiego pola, który awansował na pierwszą pozycję, o jedno oczko wspiął się też Ocon, zaś 3. pozycję dopełnił Boschung. Słaby początek zaliczył lider klasyfikacji kierowców Luca Ghiotto, który z 5. pola startowego spadł na 8. pozycję. Artur Janosz po starcie spadł na 17. miejsce, zaś drugi z polskich zawodników Aleksander Bosak po pierwszych pokonanych okrążeniach plasował się na 16. pozycji.

Poważny błąd przy próbie wyprzedzania Erikssona w zakręcie Stowe popełnił Bernstorff, który wyjechał zbyt szeroko, spadając na tym samym na 6. pozycję. Na tym etapie przewaga liderującego Ceccona wzrosła do 1.2 sekundy.

Na 8. okrążeniu rywalizacji problemy miał Fuoco, który w wyniku wyjazdu poza tor w łuku Becketts spadł na 22. pozycję.

Dobrą wydajność w tej rywalizacji prezentował Palou - kierowca rozpoczynający z 24. pola, na półmetku wyścigu zajmował 14. miejsce.

Na 10. okrążeniu czołowe pozycje należały kolejno do: Ceccona, Ocona, Boschunga, Erikssona, Parryego, Bernstorffa, Ghiotto, Kirchhofera, Tushera, a topową dziesiątkę zamykał Tunjo. Polscy kierowcy niestety wciąż zajmowali stosunkowo dalekie pozycje - Bosak był 16., zaś Janosz 17.

Ostatecznie wyścig zakończył się w niezmienionej formie, dzięki czemu triumfatorem okazał się Ceccon, a podium dopełnili kolejno Ocon oraz Boschung. Dalsze, czołowe pozycje zajęli : Eriksson, Parry, Bernstorff, Ghiotto, Kirchhofer, Tusher i Tunjo. Aleksander Bosak był 16., natomiast Artur Janosz 17.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE