Menu

Marvin Kirchhofer zwycięzcą wyścigu GP3, pierwsze punkty dla Artura Janosza

Reprezentant zespołu ART Grand Prix Marvin Kirchhofer zwyciężył w sobotnim wyścigu serii GP3 na torze Silverstone, drugie miejsce przypadło w udziale Emilowi Bernstorffowi z Arden International, zaś 3. na mecie stawił się Matthew Parry z Koiranen GP. Na 9. miejscu rywalizację ukończył Polak Artur Janosz z Tridenta, zdobywając tym samym swoje pierwsze punkty w serii. Drugi z Polaków Aleksander Bosak z Arden International ukończył walkę na 14. pozycji.

Rozpoczynający z pole-position Marvin Kirchoffer zaliczył wyśmienity start, dzięki czemu utrzymał pozycję, swoje miejsce zachował też Bernstorff, zaś na miejsce numer 3 awansował Parry rozpoczynający z 4. pola. Kolejne pozycje przypadały w udziale kolejno: Erikssonowi, Palou, Ghiotto, Oconowi, Cecconowi, natomiast na 10. miejscu na tym etapie znajdował się Artur Janosz startujący z 12. pola.

Na 8. okrążeniu problemy techniczne miał reprezentant Campos Racing, Hiszpan Alex Palou, który ostatecznie musiał wycofać się z rywalizacji.

Na 11. kółku interesującą walkę toczyli ze sobą Stuvik oraz Gilbert ścigający się na końcowych w stawce pozycjach. Drugi z nich musiał walczyć z uszkodzonym tylnym skrzydłem.

Na to stadium wyścigu przypadała także walka Artura Janosza o 8. pozycję; Polak tracił do znajdującego się na tej pozycji Boschunga nieco ponad jedną sekundę. Za nim na 0.8 sekundy znajdował się Tuscher.

Za przekraczanie limitu toru w zakręcie numer 9 dziesięciosekundową karę otrzymał Seb Morris z zespołu Status Grand Prix.

Na 5 okrążeń przed zakończeniem rywalizacji toczyła się także zacięta walka o 6. miejsce pomiędzy Oconem a Cecconem, a także batalia o 4. miejsce pomiędzy Erikssonem i Ghiotto. Drugi z nich na 14. i 15. okrążeniu zdołał zyskać w sumie prawie 2 sekundy. Ostatecznie Włoch w samej końcówce wykonał skuteczny manewr i awansował tuż za podium.

Wraz z końcem rywalizacji zmalała też strata Bernstorffa do prowadzącego Kirchhofera na nieco ponad 0.5 sekundy. Na 19. okrążeniu lider popełnił drobny błąd przez który atakujący Bernstorff zyskał kolejne setne sekundy. Walka w koło w koło trwała do ostatniego łuku toru Silverstone jednak zawodnik ART Grand Prix zdołał utrzymać swoją pozycję. Podium dopełnił ścigający go Bernstorff oraz Parry. Dalsze pozycje padły łupem kolejno: Ghiotto, Erikssona, Ocona, Ceccona, Boschunga, Janosza i Tuschera, zaś miejsce 14. zajął Aleksander Bosak.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE