Menu

Artur Janosz osiąga najlepszy wynik w sezonie podczas rywalizacji na torze Red Bull Ring

Artur Janosz osiągnął najlepszy rezultat w niedzielnym drugim wyścigu na torze w Spielberg, który zakończył na jedenastej pozycji i z weekendu na weekend zbliża się do pierwszych punktów w serii GP3.

Po ciężkiej rywalizacji w sobotę na torze Red Bull Ring i wycofaniu się ostatecznie z rywalizacji, po uszkodzeniu tylnego skrzydła i przebitej opony, przyszedł czas na niedzielny wyścig, w który Polak wystartował dopiero z dwudziestej pierwszej lokaty.

Po niezłym starcie gdzie utrzymałem swoją pozycję pojawił się problem z niestabilnym tyłem zwłaszcza na dwóch ostatnich szybkich zakrętach. Ponieważ było coraz gorzej zjechałem do swoich mechaników aby to sprawdzić. Okazało się, że pękł tylny spoiler i zespół założył zapasowy. Po wyjeździe na tor z bardzo dużą stratą po kilku okrążeniach zakończyłem swój udział w sobotnim wyścigu w związku z przebitą oponą – wyjaśnił Janosz.

Kierowca zespołu Trident popisał się dobrym startem podczas drugiego wyścigu i z okrążenia na okrążenie wyprzedzał kolejnych kierowców, mimo iż już na drugim okrążeniu pojawił się samochód bezpieczeństwa po kolizji kierowców na czele rywalizacji.

Świetne tempo Janosza pozwoliło Polakowi awansować na dwunastą lokatę i walkę z doświadczonym Jimmym Erikssonem, którego zdołał wyprzedzić na przedostatnim okrążeniu i ukończenie drugiego wyścigu na jedenastym miejscu.

Nie spodziewałem się dziś tak dobrego tempa w wyścigu. Startowałem na oponach, na których w kwalifikacjach przejechałem aż 9 okrążeń – powiedział Artur Janosz.

Startując z dwudziestego pierwszego miejsca kierowcy nie myślą o tym aby walczyć o punkty, a o tym aby przetrwać bez kolizji pierwsze kilka okrążeń, a później walczyć na 100%. Ja właśnie tak zrobiłem i dojechałem do mety na 11 miejscu.

Teraz mam niecałe 2 tygodnie przerwy i chcę tą przerwę wykorzystać na jak najlepsze przygotowanie do GP Wielkiej Brytanii z naciskiem na kwalifikacje, które muszę poprawić – dodał kierowca zespołu Trident.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE