Menu

Oscar Tunjo wygrywa drugi wyścig w Spielberg

Oscar Tunjo z zespołu Trident odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w karierze w serii GP3, w drugim wyścigu na torze Red Bull Ring pokonując ostatecznie Marvina Kirchhofera i Estebana Ocona z zespołu ART Grand Prix.

Kolumbijczyk rywalizację w drugim wyścigu rozpoczął z dziewiątej pozycji, jednak już na drugim okrążeniu pokazał świetne tempo i dobre zarządzanie oponami, co spowodowało awans o kilka pozycji. Kierowca zespołu Trident na trzy okrążenia przed metą w piękny sposób poradził sobie z liderem rywalizacji, Marvinem Kirchhoferem i wskoczył na pierwszą lokatę nie oddając jej aż do końca rywalizacji.

Kirchhofer objął prowadzenie w wyścigu już na drugim okrążeniu wyprzedzając, startującego z pole position, Ralpha Boschunga, po wznowieniu rywalizacji z powodu wyjazdu na tor samochodu bezpieczeństwa, spowodowanego zbyt ambitnymi manewrami Antonio Fuoco, który uderzył w drugim zakręcie z dużą siła w swojego zespołowego Janna Mardenborough, a następnie wpadł w Sandy Stuvika, co zakończyło wyścig obu kierowców.

Po wyprzedzeniu Boshunga, który z okrążenia na okrążenie spadał w klasyfikacji wyścigu, Kirchhofer odjechał swoim rywalom i notował przewagę 1.8 sekundy nad jadącym na drugiej pozycji Estebanem Oconem.

Francuz z zespołu ART Grand Prix nie miał jednak dobrego tempa, z powodu zbyt zużytych opon, co bardzo szybko wykorzystał Oscar Tunjo wyprzedzając najpierw Emila Berstorffa, zwycięzcę pierwszego wyścigu Lucę Ghiotto, a okrążenie później Francuza w zakręcie numer trzy.

Jadący na drugiej pozycji Tunjo w bardzo szybkim tempie zbliżył się do lidera rywalizacji Marvina Kirchhofera i wyprzedził go na trzy okrążenia przed metą w drugim zakręcie, wychodząc tym samym na prowadzenie, którego nie oddał do końca rywalizacji.

Kirchhofer mimo nacisków ze strony Ocona i kolejnych rywali utrzymał się na drugiej lokacie przed swoim zespołowym kolegą oraz Lucą Ghiotto, który obronił się przed zaciekle atakującym go Emilem Bernstorffem, który minął linię mety na piątej pozycji.

Szóstą lokatę wywalczył Matheo Tusher przed Sebem Morrisem, który startował z dziewiętnastego pola, Alexem Fontaną i zdobywcą pole position do drugiego wyścigu Boschungiem, który zamknął czołową dziesiątkę.

Bliski zdobycia pierwszych punktów w serii GP3 był Artur Janosz, który na ostatnich okrążeniach zdołał poradzić sobie z Jimmym Erikssonem, jednak zakończył rywalizację na jedenastej pozycji. Drugi z Polaków, Aleksander Bosak minął linię mety na siedemnastej pozycji.

WYNIKI: WYŚCIG 2 Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE