Menu

Ghiotto zwycięża w wyścigu GP3 na Red Bull Ringu. Słaby występ Polaków

Luca Ghiotto, kierowca zespołu Trident i partner zespołowy Artura Janosza, odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścig GP3 na torze Red Bull Ring w Austrii. Włoch po wyprzedzeniu Antoniego Fuoco, prowadzenie utrzymał już do samej mety, by finiszować prawie 12 sekund przed rywalem. Podium uzupełnił Esteban Ocon z zespołu ART Grand Prix.

Wyścig rozpoczął się udanie dla Estebana Ocona, który wysunął się na prowadzenie, jednak tuż po starcie doszło do niebezpiecznego incydentu. W bolid Mitchella Gilberta, który utknął na polu startowym, uderzył Kevin Ceccon z zespołu Arden International, a w incydencie ucierpiał także samochód Samin Gomez.

Na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa, za którym podążali kolejno Ocon, Ghiotto, Kirchhofer, Bernstorff, Stuvik oraz Fuoco.

Tuż po restarcie wyścigu Ocon, który wyjechał zbyt szeroko, był bliski utraty pozycji, jednak ostatecznie utrzymał prowadzenie. Kierowca zespołu ART Grand Prix musiał nadal bronić się przed atakami Luci Ghiotto i na szóstym okrążeniu wyścigu stracił prowadzenie. Ghiotto na przestrzeni jednego okrążenia powiększył swoją przewagę nad rywalem do 1.2 sekundy.

Seb Morris, który zdołał wyprzedzić w walce Artura Janosza otrzymał 5 sekund kary za nadmierną prędkość w alei serwisowej, dzięki czemu Polak odzyskał swoją pozycję.

W dalszej części wyścigu Janosz nie miał już jednak tyle szczęścia, gdyż po nagłym zjechaniu do alei serwisowej i długim postoju reprezentant ekipy Trident stracił mnóstwo czasu, a jego strata wynosiła już jedno okrążenie.

Wspaniałe tempo utrzymywał Fuoco, który na jednym okrążeniu zyskał aż dwie pozycje po wyprzedzeniu Bernstorffa i Kirchhofera. Włoch dysponował lepszym tempem od drugiego Ocona, do którego tracił zaledwie 0.3 sekundy i na hamowaniu do drugiego zakrętu awansował przed rywala.

Ghiotto do samej mety utrzymał prowadzenie w wyścigu, by wywalczyć pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Na drugiej pozycji dojechał Fuoco, lecz jego przewaga nad Oconem wyniosła zaledwie 0.6 sekundy.

Kirchhofer na 20 okrążeniu wyścigu stracił aż dwie pozycje na rzecz Bernstorffa i Mardenborough, dlatego w wyścigu zajął dopiero szóste miejsce za tą dwójką.

Siódmy był Stuvik, który metę przekroczył z przewagą 0.7 sekundy nad Boschungiem. Pierwszą dziesiątkę zamknęli Oscar Tunjo oraz Alex Fontana.

Alex Bosak finiszował na 16. pozycji, ponad 42 sekundy za zwycięzcą. Artur Janosz był ostatni, 21 i jego strata wyniosła aż 2 okrążenia. Finiszujący przed nim Jimmy Eriksson wycofał się z wyścigu na ostatnim okrążeniu.

WYNIKI: WYŚCIG 1 Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE