Menu

Mardenborough uzupełnia skład zespołu Carlin w serii GP3

Jann Mardneborough uzupełnił skład kierowców zespołu Carlin na sezon 2015 w serii GP3 i dołączy do wcześniej potwierdzonych Antonio Fuoco i Mitchella Gilberta. Brytyjczyk swoje starty w GP3 połączy z rywalizacją w FIA WEC w barwach zespołu Nissan.

Dla zwycięzcy Akademii GT Nissana będzie to drugi rok startów w serii GP3. Brytyjczyk sezon 2014 zakończył na dziewiątej pozycji w klasyfikacji generalnej i odniósł jedno zwycięstwo na torze Hockenheimring.

W swoim drugim sezonie startów Mardenborough będzie rywalizował w barwach zespołu Carlin, z którym rozpoczął przygodę w bolidach jednomiejscowych startując w Europejskiej Formule 3 w 2013 roku.

Wspaniale jest wrócić do zespołu Carlin w GP3 – powiedział Jann. Zadebiutowałem z nimi w bolidach jednomiejscowych i są oni bardzo profesjonalną ekipą.

Chcę być zwycięzcą, więc mam zamiar skorzystać z tego, czego nauczyłem się w zeszłym roku, aby poprawić skuteczność i walczyć o podium oraz wiele punktów.

Myślałem na początku roku, że niesamowitym byłoby wystartować zarówno w LMP1 jak i GP3, więc jestem bardzo zadowolony i zaskoczony, że tak się stało.

Oba mistrzostwa są istotne – wszystkie wyścigi – ale wymagają różnych umiejętności. GP3 to sprinty, więc rywalizacja jest bardzo agresywna od pierwszego okrążenia aż do flagi w czarno białą szachownicę, podczas gdy wyścigi w LMP1 trwają od 6 do 24 godzin, więc zdolność do szybkiej zmiany strategii jest wymagana obok oczywistej wytrzymałości fizycznej i psychicznej - wyjaśnił Brytyjczyk.

Brytyjczyk przygodę z bolidem GP3 zespołu Carlin rozpocznie od przedsezonowych testów na torze Estoril, które wystartowały w dniu dzisiejszym i potrwają do jutra (18-19 marca), dołączając do Antonio Fuoco i Mitchella Gilberta.

Jann uzupełnił niezwykle silny skład zespołu – powiedział szef ekipy Trevor Carlin. Pracowałem z nim w F3 i widząc, że nadal rozwija się w GP3, nie mam wątpliwości, że Jann będzie potencjalnym zwycięzcą wyścigu od samego początku.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE