Menu

Oscar Tunjo dołącza do zespołu Trident w serii GP3 na sezon 2015

Zespół Trident skompletował skład kierowców w serii GP3 na sezon 2015 i do wcześniej potwierdzonych Artura Janosza i Luci Ghiotto dołączy Oscar Tunjo. Dziewiętnastolatek będzie rywalizował w bolidzie z numerem #28, a swoją przygodę z GP3 rozpocznie od przedsezonowych testów, które zostały zaplanowane na najbliższe dni na portugalskim torze Estoril.

Tunjo swoją karierę wyścigową rozpoczął w wieku pięciu lat od występów w kartingu, po czym przeniósł się do Europy i wywalczył mistrzowski tytuł w Hiszpanii. W wieku 14 lat Kolumbijczyk przesiadł się do bolidów jednomiejscowych debiutując w Formule BMW Pacyfik. Po rywalizacji w Europejskiej, Północno-europejskiej i Alpejskiej Formule Renault 2.0 w latach 2011-2013, awansował do Formuły Renault 3.5, gdzie sezon 2014 zakończył na 12 miejscu z zespołem Pons Racing.

Zespół Trident i kierowca rozpoczną współpracę już w najbliższą środą podczas pierwszych przedsezonowych testów na torze Estoril, co pozwoli młodemu kolumbijskiemu kierowcy zaaklimatyzować się w nowym zespole i zapoznać z bolidem serii GP3.

Menedżer zespołu Trident, Giacomo Ricci, powiedział: Cieszę się z osiągnięcia porozumienia z Oscarem, który uzupełnił skład kierowców zespołu w GP3. Podobnie jak jego zespołowi koledzy, Tunjo posiada interesujący styl jazdy, co jestem pewien, przyniesie nam wiele satysfakcji w przyszłości.

Jestem bardzo zmotywowany po zawarciu umowy z zespołem Trident – dodał Oscar Tunjo. To kolejne wyzwanie w mojej zawodowej karierze wyścigowej i nie mogę się doczekać rozpoczęcia ciężkiej pracy z zespołem. Celem jest stała obecność na czele stawki i walka o podium oraz zwycięstwa.

Image © Pons Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE