Menu

Emil Bernstorff uzupełnia skład zespołu Arden International

Emil Bernstorff uzupełni skład zespołu Arden Indernational na sezon 2015 serii GP3. Brytyjczyk będzie partnerował w ekipie Kevinowi Cecconowi oraz polskiemu kierowcy Aleksandrowi Bosakowi.

Dla Bernstorffa będzie to drugi sezon w serii GP3. Swoim debiutanckim sezonie (reprezentował on wówczas zespół Carlin) finiszował w klasyfikacji kierowców na piątej pozycji; czterokrotnie stanął na podium i odniósł zwycięstwo na Red Bull Ringu.

Cieszę się, że w tym roku będę ścigał się dla zespołu Arden – to wspaniały team z wielką historią sukcesów – powiedział kierowca. Kiedy testowałem z zespołem w Abu Zabi w 2013 roku, natychmiast polubiłem bolid oraz atmosferę w zespole. Uczucie to stało się mocniejsze podczas ostatnich kilku tygodni podczas przygotowań w trakcie przedsezonowych testów. Celem na ten sezon będzie bazowanie na doświadczeniu zdobytym w poprzednim sezonie oraz walka o tytuł.

Młody Brytyjczyk wcześniej rywalizował również w niemieckiej Formule 3, w 2013 roku, gdzie zmagania zakończył na trzeciej pozycji. W swojej kolekcji sukcesów posiada także podium w F3 Masters na Zandvoort, zwycięstwo w serii Formula Middle East, wicemistrzostwo serii ADAC Formel Masters z 2011. Rok później startował również w serii European Formula Three.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE