Menu

Marvin Kirchhofer kontynuuje starty w GP3 z zespołem ART Grand Prix

ART Grand Prix potwierdził, że obok wcześniej zakontraktowanego Alfonso Celisa Jr na sezon 2015 w serii GP3, barw zespołu ponownie bronić będzie Marvin Kirchhofer.

W 2014 roku Niemiec zgromadził w sumie 181 punktów, co pozwoliło mu ukończyć ubiegłoroczny sezon na trzeciej pozycji w klasyfikacji kierowców, co skutkowało walką o mistrzowski tytuł. Kirchhofer w sumie siedem razy stanął na podium, w tym jeden raz na najwyższym, po zwycięstwie w głównym wyścigu na torze Hockenheimring, trzy razy zdobywał pole position i cztery razy osiągał najszybsze okrążenie.

Jestem bardzo szczęśliwy, że ponownie będę się ścigał z ART Grand Prix – powiedział Marvin Kirchhofer. Cele na ten sezon są jasne, więc nie mogę się już doczekać.

Jestem bardzo dumny z bycia częścią tego zespołu i jestem pewien, że możemy dokonać czegoś dobrego w tym roku, po tym, jak wspólnie pokazaliśmy kilka dobrych występów w zeszłym roku – dodał Niemiec.

Zespół ART Grand Prix jest bardzo zadowolony, że udało się zatrzymać takiego kierowcę jak Marvin Kirchhofer, potwierdzając tym samym, że celem na nowy sezon jest wywalczenie korony mistrzowskiej.

ART Grand Prix z dumą kontynuuje przygodę w serii GP3 z Marvinem – powiedział menedżer zespołu Sebastien Philippe. Jest szybkim i kompletnym kierowcą, który zachwycił zespół swoim talentem i osobowością. W świetle wyników z ubiegłego roku, celem w 2015 roku będzie zdobycie tytułu i regularne zdobywanie pole position oraz zwycięstw. Marvin posiada wszystko, aby tego dokonać, a po pierwszym zapoznawczym sezonie ma niezbędne doświadczenie.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE