Menu

Jenzer Motorsport potwierdza dwóch szwajcarskich kierowców

Zespół Jenzer Motorsport potwierdził dwóch szwajcarskich kierowców – Matheo Tuschera i Ralpha Boschunga – na tegoroczny sezon wyścigowy w serii GP3. Trzeci kierowca szwajcarskiej ekipy nie został jeszcze potwierdzony.

Matheo Tuscher, który zdecydował się przedłużyć kontrakt z zespołem Jenzer Motorsport na swój drugi rok startów w serii GP3 pokazał swój potencjał w poprzednim sezonie wyścigowym. 18-letni Szwajcar wierzy w swój zespół i jest przekonany, że regularnie może kończyć rywalizacje na czołowych lokatach, a to prowadzi do walki o mistrzowski tytuł.

Drugi z kierowców szwajcarskiej ekipy to 17-letni kierowca z Montreux, który po startach w BMW Talent Cup przeniósł się do serii ADAC Formel Masters kilkukrotnie stając na podium podczas dwusezonowych startów.

Pod koniec 2014 roku Boschung testował z zespołem Jenzer Motorsport podczas testów dla młodych kierowców w Abu Zabi na torze Yas Marina i zaprezentował się z bardzo dobrej strony w dużo mocniejszym bolidzie.

Mamy dwóch mocnych kierowców, jakimi są Matheo i Ralph i jesteśmy przekonani, że możemy osiągnąć najlepsze wyniki z nimi oboma. Jesteśmy bardzo zmotywowani i dołożymy wszelkich starań, aby osiągnąć ten sukces – powiedział Andreas Jenzer.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE