Menu

Eriksson, Fong i Parry w zespole Koiranen GP na sezon 2015

Zespół Koiranen GP ujawnił skład kierowców, który będzie rywalizował w barwach ekipy w sezonie 2015. Jimmy Eriksson, Adderly Fong i Matthew Parry będą walczyć o kolejne zwycięstwa w 2015 roku w barwach fińskiego składu.

23-letni szwedzki kierowca Jimmy Eriksson przedłużył kontrakt z zespołem Koiranen na swój drugi rok startów w serii GP3. Szwed poprzedni sezon zakończył na czwartej pozycji z dorobkiem dwóch zwycięstw, pięciu podiów i dwóch pole position.

Nie mogę się doczekać, aby kontynuować jazdy z zespołem Koiranen GP w serii GP3 – powiedział Eriksson. Pokazaliśmy w zeszłym roku na co nas stać i nie mam wątpliwości, że będziemy walczyć w tym roku o podia i zwycięstwa.

Obok Szweda w zespole Koiranen GP rywalizować będzie chiński kierowca z Vancouver Adderly Fong, który w poprzednim sezonie był w centrum uwagi, kiedy testował z zespołem Sauber F1 Team pokonując 99 okrążenia toru w Walencji, a także występując w oficjalnym treningu ze szwajcarską ekipą w Abu Zabi.

Jestem bardzo szczęśliwy, że znów będę ścigał się w serii GP3 obok Formuły 1 – powiedział Fong. Jestem zadowolony, że będę jeździł dla zespołu Koiranen GP, ponieważ wiem, że są konkurencyjni. To także mój pierwszy raz, kiedy będę rywalizował w pełnym sezonie serii, więc czekam na osiągnięcie pozytywnych rezultatów i zdobyciu jak największej ilości punktów, jak to tylko możliwe!

Skład fińskiego zespołu uzupełni natomiast młody brytyjski kierowca z Cardiff, Matthew Parry. Po dwóch latach w Formule Renault 2.0 Eurocup, 21- letni kierowca, dołączy do serii GP3 jako najmłodszy zawodnik.

Matthew Parry powiedział: Cieszę się, że ostatecznie stałem się częścią zespołu Koiranen. To była trudna decyzja, w której serii rywalizować w 2015 roku. Początkowo czułem potrzebę ‘naprawienia’ rozczarowującego sezonu 2014 w Formule Renault 2.0 Eurocup, ale pojawiła się możliwość przeskoczenia do serii GP3 i poradzono mi, aby przenieść się na następny poziom. Jestem całkowicie przygotowany do podjęcia tego wyzwania.

Pierwszy test sezonu 2015 odbędzie się na torze Estoril w dniach 18-19 marca.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE