Menu

Kevin Ceccon partnerem Aleksandra Bosaka w zespole Arden International

Kevin Ceccon w sezonie 2015 będzie partnerował Aleksandrowi Bosakowi w zespole Arden International w serii GP3.

Włoch niesie ze sobą duże doświadczenie i posiada liczne sukcesy na swoim koncie, ponieważ w 2011 roku tryumfował w serii AutoGP, a w 2012 roku zadebiutował w GP3, gdzie finiszował na 9. pozycji z Ocean Racing Technology. W 2011 został najmłodszym kierowcą rywalizującym w GP2 , kiedy podczas wyścigów w Hiszpanii i Monako zastąpił Davide Rigona, który złamał nogę w pierwszej rundzie sezonu. Do GP2 powrócił w 2013 roku, by reprezentować zespół Trident Racing.

Pod koniec 2014 roku ponownie pojawił się w GP3, w zespole Jenzer, jednak w 2015 wystąpi we wszystkich rundach sezonu, by walczyć o mistrzostwo serii, po które team Arden sięgał już dwukrotnie z Mitchem Evansem w 2012 i Daniilem Kvyatem w 2013.

Jest to decydujący moment w moim życiu i to z pewnością istotne wydarzenie – powiedział Ceccon, który zapowiada walkę o mistrzostwo w sezonie 2015. Nie będę szczędził wysiłku w walce o tytuł i podejdę do tego pełen pokory i determinacji, by był to najważniejszy rok w mojej karierze. Jestem zaszczycony, że otrzymałem wsparcie od wszystkich osób, które we mnie wierzyły i cieszę się, że dołączam do zespołu Arden International – mojej nowej rodziny.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE