Menu

Artur Janosz z zespołem Trident w serii GP3

Artur Janosz w sezonie 2015 będzie rywalizował w serii GP3 wraz z zespołem Trident. Polski kierowca poprowadzi bolid z numerem 26. Artur jest drugim Polakiem, który pojawi się na starcie sezonu 2015 GP3. W zespole Arden International zobaczymy Aleksandra Bosaka.

Janosz dwa minione sezony spędził w Euro F3 Open (w ubiegłym roku jako Euroformula Open). Pod koniec sezonu 2014 wziął udział w posezonowych testach w GP3. Dla Polaka będzie to jednak jego debiutancki sezon właśnie w tej serii.

Sezon 2014 był dla mnie bardzo pozytywny i jestem gotowy na kolejne wyzwanie – powiedział Polak. Przejście do wyższej i bardziej wymagającej serii jak GP3 nie będzie łatwe, ale jestem pewien, że to właściwy moment, by się z tym zmierzyć.

Umowa z zespołem Trident dała mi pewności siebie. Z pomocą inżynierów zespołu oraz menadżera Giacomo Ricciego, wierzę, że będę w stanie przyswoić sobie szybko wiedzę oraz doświadczenie zgromadzane przez lata.

Jak dodał Giacomo Ricci: Cieszę się, że mogliśmy ogłosić współpracę z Arturem Janoszem. Sądzę, że to bardzo interesujący kierowca i jestem pewien, że będzie pozytywną niespodzianką nadchodzącego sezonu GP3. Ponadto, ze względu na swoje pochodzenie, z pewnością będzie urzekał publiczność Wschodniej Europy podczas najważniejszych wyścigów samochodowych. Mam nadzieję, że pójdzie w ślady swojego rodaka, Roberta Kubicy, które zaprowadziły go do Formuły 1.

Zespół Trident wcześniej ogłosił także Lucę Ghiotto, który zasiądzie w bolidzie #27.

Przedsezonowe testy GP3 rozpoczynają się 18-19 marca na torze Estoril (Portugalia). Kolejne dwie sesje w kwietniu odbędą się w Walencji i Barcelonie (Hiszpania). Start sezonu 8-10 maja na torze Barcelona-Catalunya.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE