Menu

Alex Fontana kierowcą Status Grand Prix w serii GP3

Zespół Status Grand Prix potwierdził, że ich nowym nabytkiem na sezon 2015 jest Alex Fontana, dla którego będzie to już trzeci rok w serii GP3.

Alex Fontata zeszłoroczny sezon zakończył na jedenastej pozycji z dorobkiem 43 punktów, a swoją nową przygodę z zespołem Status Grand Prix rozpocznie osiemnastego marca na torze Estoril w Portugalii, gdzie odbędą się pierwsze przedsezonowe testy GP3 przed sezonem 2015.

Zespół Status Grand Prix potwierdził, że jest gotowy i doskonale przygotowany na wspieranie swojego nowego kierowcy po ukończeniu zeszłorocznego sezonu na trzeciej pozycji w klasyfikacji zespołów.

Sezon 2015 będzie trzecim rokiem dla mnie w serii GP3 i potrzebowałem zespołu, w którym będę mógł dobrze wykorzystać moje doświadczenie i mieć przyjemne środowisko pracy – powiedział Alex Fontana.

Od trzech lat z respektem podziwiałem chłopaków w czarno zielonych kombinezonach oraz bolidy o tym samym kolorze. Dużo się nauczyłem i jestem gotowy dać z siebie wszystko i osiągać postęp w ciągu roku.

W poprzednich sezonach pokazałem już, że mogę być szybki, ale w GP3 to nie wystarczy. Poziom jest bardzo wysoki, czasu na torze jest niewiele i trzeba dać z siebie 110% od pierwszego okrążenia.

W tym roku nie będę mówił o dotarciu do pierwszej piątki, podiach i tytule. W tym roku mam zamiar dać z siebie wszystko dla zespołu i pracować razem w najlepszy sposób osiągając to na co zasługujemy. W GP3 chodzi o konsekwencje i pracę zespołową, dlatego moim wyborem był zespół Status Grand Prix – dodał Szwajcar.

Szef zespołu Status Grand Prix, Teddy Yip, powiedział: Alex dołączył do nas z bogatym doświadczeniem w GP3 i determinacją w osiąganiu wyników. Byliśmy pod wrażeniem jego pozytywnego nastawienia i podejścia w jego karierze wyścigowej.

W trudnej sytuacji gospodarczej Alex zgromadził ponad 60 sponsorów, którzy będą go wspierać. Ta determinacja i siła charakteru jest inspirującą, a my czekamy z niecierpliwością, aby pomóc mu osiągnąć jego pełny potencjał na torze w tym sezonie.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE