Menu

Mitch Gilbert kierowcą zespołu Carlin w sezonie 2015

Australijski kierowca Mitch Gilbert dołączył do zespołu Carlin na sezon 2015, gdzie będzie jeździł u boku młodszego Antonio Fuoco.

Gilbert rozpoczął swoją karierę w kartingu, w wieku 8 lat, gdzie ścigał się do 2010 roku. Następnie walczył w Formule Renault 2.0, niemieckiej Formule 3, europejskiej Formule 3 i w ubiegłym roku wystąpił w dziesięciu rundach GP3. Niestety w ostatnich latach nie odnosił wielkich sukcesów, jednak to nie zabrało mu pewności siebie i determinacji.

Ostatnie dwa lata nie były dla mnie najlepsze. Cały czas czułem, że jestem albo w dobrym miejscu, ale w nieodpowiednim czasie, albo w złym miejscu we właściwym czasie. Z jakiegoś powodu rzeczy nie układały się dobrze. Jednak obecnie czuję, że wszystko znowu powraca do normy i mogę pokazać to, czego nie mogłem zrobić przez ostatnie dwa lata. To jest moja szansa na nowy start. Mam kilka niedokończonych spraw, a to jest właściwy czas, aby to naprawić - powiedział Mitch Gilbert.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Mitch dołączył do naszego zespołu w GP3. Pokazał się z bardzo dobrej strony na testach w Abu Zabi, ale w ostatnich latach, z jakiegoś powodu, nie mógł pokazać swojego pełnego potencjału - oznajmił szef zespołu, Trevor Carlin.

W ciągu ostatnich kilku tygodni Mitch spędził sporo czasu w fabryce, gdzie odbywał testy w symulatorze i razem z zespołem przygotowywał się do nowego sezonu. Widać, że jest w dobrej formie, a co najważniejsze jest niezwykle zdeterminowany i skupiony. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze testy, aby zobaczyć jak Mitch radzi sobie w samochodzie - zakończył Brytyjczyk.

W marcu na torze Estoril w Portugalii odbędzie się pierwsza sesja testowa serii GP3.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE