Menu

Alex Palou i Zaid Ashkanani w zespole Campos Racing w GP3

Zespół Campos Racing, który dołączył w tym roku do serii GP3 ogłosił, że jego kierowcami na sezon 2015 będą dwaj młodzi zawodnicy – Alex Palou i Zaid Ashkanani.

Palou to młody Hiszpan, który w ubiegłym roku startował w serii EuroFormula Open i zakończył ją na trzeciej pozycji w klasyfikacji kierowców. Siedemnastolatek osiągnął trzy zwycięstwa i do samego końca walczył o mistrzowski tytuł z triumfatorem Sandym Stuvikiem i Arturem Janoszem, do którego zabrakło mu jedynie jednego punktu.

Hiszpan w bolidzie GP3 zadebiutował podczas ubiegłorocznych testów w Abu Zabi na torze Yas Marina, gdzie pokazał bardzo dobre tempo i zanotował najlepszy rezultat, co dało mu dobre noty.

Jestem bardzo podekscytowany perspektywą dołączenia do nowego projektu GP3 z zespołem Campos Racing – powiedział Alex Palou. Zrobię co w mojej mocy, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty i sprostać zaufaniu Adriana Camposa i moich sponsorów.

Drugi z kierowców Campos Racing, Zaid Ashkanani, w sezonie 2014 wywalczył mistrzowski tytuł w serii Porsche GT3 Cup Challenge Middle East oraz kilkukrotnie testował z zespołem Campos Racing w Formule 3. Kuwejtczyk nie miał możliwości poznania bolidu GP3, jednak jego ubiegłoroczne testy w bolidzie F3 dadzą mu podstawę do debiutanckiego sezonu w serii.

Jestem bardzo szczęśliwy, że będę się ścigał z Campos Racing w serii GP3, co będzie dla mnie dużym wyzwaniem. Nie mogę się już tego doczekać – podkreślił Zaid Ashkanani.

Szef zespołu Campos Racing, Adrian Campos, dodał: Jestem bardzo zadowolony, gdyż ten nowy projekt w serii GP3 jest bardzo obiecujący i wspaniale jest mieć z nami zarówno Alexa jak i Zaida.

Alex już udowodnił swoją wartość w czasie testów w Abu Zabi. Wiem, że Zaid jest także świetny, ponieważ pracowaliśmy razem przez długi czas. Warto dodać, że zdobył mistrzowski tytuł w Porsche Middle East w zeszłym roku. Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić im konkurencyjny pakiet.

Mam nadzieję, że wkrótce ogłosimy kolejnego kierowcę – podsumował szef Campos Racing.

Image © GP2 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE