Menu

Frijns i Vanthoor wygrywają główny wyścig Blancpain Sprint w Algarve

Laurens Vanthoor i Robin Frijns / Belgan Audi Club Team WRT

Liderzy klasyfikacji generalnej, Frijns i Vanthoor, pewnie wygrali niedzielne zawodyna torze w Algarve. Drugie miejsce zajęła załoga Phenix Racing, a na trzecim miejscu uplasowało się Ferrari ekipy Rinaldi Racing z Seefriedem i Siedlerem na pokładzie. W klasie Pro-Am ponownie lepsi byli Asmer i Vasiliew.

Wyścig rozpoczął się przy bardziej sprzyjających warunkach pogodowych, niż było to w sobotę. Startujący z drugiego pola Frijns wyskoczył na prowadzenie, lecz już na głównej prostej Buhk dogonił i wyprzedził Holendra. Za czołową dwójką trwała walka pomiędzy Seefriedem i Mayr-Meinhoffem o trzecią lokatę.

W międzyczasie Bentley powiększał przewagę o około 0.5 sekund na okrążeniu, ale stracił przewagę, gdyż na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa. Powodem była poluzowana pokrywa studzienki w drugim zakręcie.

Neutralizacja zakończyła się w momencie okienka pit stopów, co skusiło wiele załóg do zjechania na wymianę opon i kierowców. Najszybciej swoje postoje wykonały załogi Phoenix Racing i ekipa WRT #1, dzięki temu przeskoczyli na prowadzenie. Kłopoty napotkały załogę #84. Spowolniony przez kłopoty BMW Abril miał problemy z opuszczeniem alei serwisowej, na czym skorzystało Ferrari #333.

Bezbłędna jazda Vanthoora zapewniła załodze trzecie zwycięstwo w sezonie i powiększenie przewagi do 26 punktów nad Buhkiem i Abrilem.

Po fantastycznym wyścigu piąte miejsce zajęła załoga #3, która wczoraj nie wystartowała z powodu awarii skrzyni biegów. Rezultat ten pozwolił im wskoczyć na trzecie miejsce w klasyfikacji. Wyprzedzili oni BMW Team Brasil, którego kierowcy, po fatalnym weekendzie, opuszczają Algarve bez zdobyczy punktowej.

W klasie Pro-Am wygrała załoga Mercedesa #71 ekipy Russian GT, objąwszy prowadzenie po rundzie pit stopów.

Punkty w Silver Cup nie zostały dziś przyznane, ze względu na wycofanie się jedynej załogi, Bentleya #83, po kontakcie z BMW #0.

Image © Olivier Beroud / Vision Sport Agency

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE