Menu

Zespół GT3 Poland w Dubai 24 godziny

Rafał Mikrut / GT3 Poland

Za 4 dni rusza jeden z najbardziej elektryzujących wyścigów samochodowych na świecie – Hankook 24H Dubai. W dniach 14-16 stycznia na torze wyścigowym Dubai Autodrom do rywalizacji stanie 100 ekip z całego świata. Wśród najlepszych kierowców globu pojawi się również Rafał Mikrut reprezentujący ekipę GT3 Poland oraz Bartosz Opioła, który został koordynatorem teamu.

Lista zgłoszeń jest bardzo bogata. Jedziemy do Dubaju bez Marcina, który doznał kontuzji kręgosłupa – mówi Bartosz Opioła.

Dzisiaj wyruszyliśmy z Warszawy samolotem żeby zaaklimatyzować się i przygotować samochody. W teamie z Rafałem pojedzie jeszcze Dominik Kotarba-Majkutewicz oraz dwóch Meksykanów.

Pierwszy raz na torze Porsche 991 Cup Polsko-Meksykańskiej ekipy pojawi się w czwartek, ale już w środę kierowcy będą mieli okazję jeździć po torze prywatnymi samochodami. Dla Rafała Mikruta, który w 2015 roku wywalczył tytuł Mistrzowski Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe będzie to już 4 występ na Dubai Autodrom. Do tej pory najwyższą lokatą jaką udało się zdobyć Polakowi było 3 miejsce w swojej klasie. W tym roku Rafał liczy jednak na więcej.

Wyjeżdżam bardzo zadowolony. 24H Dubai to jeden z moich ulubionych wyścigów. Mam do niego wielki sentyment. Jest to morderczy maraton, dlatego w tym roku przez ostatnie 3 miesiące pracowałem nad moją kondycją fizyczną. Przygotowania odbywały się bardzo regularnie jak nigdy dotąd. Czekają mnie 4 zmiany po półtorej godziny za kierownicą Porsche 991 Cup, a to zapowiada wielkie emocje - powiedział Rafał Mikrut.

W środę rozpoczynamy treningi, czwartek w nocy mamy czasówkę, a w piątek 15 stycznia ruszamy do dobowego maratonu - dodał Polak.

GT3 Poland Image © Porsche AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE